-


Diskusní téma: Lord Roderik Galant

Datum: 25.08.2013

Vložil: Lanevra

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Roderik

Dle mého není podle autorského zákoníku soukromé předání autorského textu (kniha, povídka, video, film) od jedné osoby druhé a to ani pomocí emailu trestným činem. Trestným činem by se to stalo ve chvíli, kdyby takovýto text byl bez svolení autora vložen na internet tak, že si ho může stáhnout široká veřejnost.

A i kdyby to tak nebylo, řeknu tu krutou pravdu, jak mám ve zvyku zejména ve chvílích, kdy je mi blbě (což je teď); každý autor, který jde s dílem ven, se prostě musí smířit s tím, že bude jeho dílo kritizováno, citováno, stahováno, kopírováno, předčítáno a předáváno z člověka na člověka. Ať se všichni hlásači autorských práv na hlavu postaví, dokud lidstvu nezakážou myslet nebo mu neseberou tužky a papír... co, tužky a papír, museli by lidem zašít pusu, tak se to bude dělat vždy.

Jestli je slušnost se autora zeptat na povolení? Jistěže ano! Ale bude se to dít i bez jeho povolení, s čímž se všichni autoři (nemyslím ty jen ty na netu, ale i jiné) musí buď smířit nebo si najmout právníky a vyrazit na mnohaletý boj ne proti jednomu nebo dvou lidem, ale milónům a miliónům lidí, mezi kterými jsou spisovatelé ff, amatérští překladatelé, ale také matky předčítající svým dětem pohádky, každý kdo si uspořádá oslavu a pustí si tam písničky z CD a vůbec, i ti lidé, kteří jedou v tramvaji a mají moc nahlas puštěné sluchátka.


Zpět na diskuzi