-


"Fandom maže jasné hranice mezi mediálním producentem a jeho divákem, neboť každý divák se může podílet na vytváření nových uměleckých děl"  

Henry Jenkins

Tento web by měl být něčím jako mým veřejně přístupným zápisníkem, do kterého si zapisuji vše, co mě napadá při čtení slashe, ať už je to u monitoru počítače nebo nad textem z tiskárny. Pojednává o slashi, fanfikcích, fanartu, fanvideích a dalších příbuzných tématech.

Slash čtu od října minulého roku. To je popravdě krátká doba na to, abych si mohla myslet, že mohu někoho druhého poučovat. Jenže mám tendenci spřádat všelijaké teorie nad věcmi, co mě zrovna zajímají a zrovna teď je to slash. Své poznatky, dojmy a názory sice zapisuji zejména sama pro sebe, ale přiznávám, že když už jednou něco napíšu, jsem ráda, když si to někdo jiný přečte. Bohužel mám také sklony k tomu dělat předčasné závěry. Alespoň to tvrdí můj muž a já bych mu věřila - on mě dobře zná. Slibuji, že zkusím být k sobě trochu kritická a že dám na kritiku druhých, pokud to nebude v zásadním rozporu s mým vlastním přesvědčením.

Vzhledem k výše napsanému  bych nejraději vedla tento web jako rozpravu s ostatními lidmi, které podobné otázky zajímají. Když už ne já, někdo druhý třeba přijde s něčím rozumným. Proto, máte-li mi k čemukoli co říci, prosím, řekněte to. Zjistíte-li, že jsem  udělala chybu, prosím, opravte mě. Přece mě nenecháte v omylu na věky. Máte-li na něco odlišný názor, prosím, rozdělte se o něj. Doznávám, že občas dokáži zatvrzele trvat na svém, nicméně věřím, že mám skutečnou snahu dobrat se něčeho smysluplného. Pokud jde o mě, jsem alespoň pevně přesvědčená, že nikoho nebudu urážet a vás prosím o totéž.

O slashi píšu z podobných důvodů, proč ho jiní lidé čtou nebo píší. Prostě mě to baví. Existuje ještě jiný důvod? Počítám s tím, že vydržím psát asi tak rok a pak vše nechám volně přístupné a bude doufat, že možná - třeba jen náhodou - tu pro sebe někdo objeví něco užitečného. Pokud se tak stane, pak to zřejmě mělo smysl.

belldandy, říjen 2012

 

Nastal konec mého aktivního psaní, občasné návraty ale vůbec nevylučuji. O trochu podrobněji zde.  

belldandy, leden 2014

 


Nejnovější články na tomto webu + štítky:  ZDE

 

       

 

  


 

            


ZPRÁVY:

Datum: 29.04.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Inzerát: Ujme se někdo překladu?

Dostala jsem tento dopis:

Ahoj Belldandy, vím, že jsi před nedávnem napsala na blog, že Cvrcinka hledá povídku: Bez hlavy a paty, nedávno jsem projížděla nějaký povídky a našla jsem povídku v angl. Without Rhyme or Reason.

Příjde mi, že to je ono co Cvrcinka hledala, akorát to není v češtině. (Což mě vážně štve :( ) Chtěla jsem se tě proto zeptat, nemáš ve svém okolí někoho, kdo se aktivně věnuje překladům povídek? Protože tahle povídka by za to opravdu stála :)

Odkaz na povídku: https://www.squidge.org/~peja/harrypotter/WithoutRhymeOrReason.htm

Xx, Marry Happy

—————

Datum: 09.05.2015

Vložil: Bell

Titulek: Re: Inzerát: Ujme se někdo překladu?

Sice se překladům nevěnuji, ale povídku Bez hlavy a paty jsem si uložila ještě než ji tenkrát smazali, takže vám ji klidně můžu někam poslat, pokud ji stále sháníte ;)

—————

Datum: 09.05.2015

Vložil: samba

Titulek: Re: Re: Inzerát: Ujme se někdo překladu?

mohla bych poprosit o poslání? mysskuhra@seznam.cz Děkuji

—————

Datum: 11.05.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Inzerát: Ujme se někdo překladu?

Tak ja bych si ji prosim take vzala - belldandy@seznam.cz. Dekuji moc!

—————

Datum: 13.05.2015

Vložil: Jana

Titulek: Re: Re: Inzerát: Ujme se někdo překladu?

Mohla bys mi ji prosím také poslat.
k.y.t.k.a@seznam.cz
Děkuju. :-)

—————

Datum: 23.05.2015

Vložil: Cvrcinka

Titulek: Re: Re: Inzerát: Ujme se někdo překladu?

no a já taky porposím, pořád ji nemám. :) cvrcinka@seznam.cz děkuju moc!

—————

Datum: 27.04.2015

Vložil: Mushu (Barča)

Titulek: Alice O'Really

Ahoj!

Najprv chcem poďakovať človiečiku, ktorý vytvoril tieto stránky a poskytol mi tak cestu do minulosti, kedy som čítala mnohých spomenutých autorov.

A rovno sa obraciam s dotazom na kohokoľvek, kto mi vie poskytnúť akúkoľvek informáciu. Nutne by som potrebovala skontaktovať autorku Alice a už dlhšie som ju nevidela nikde moc aktívnu (ak mi pošlete odkaz na blog, kde pravidelne postuje, budem len vďačná). Je to viac-menej z osobného dôvodu a neviem, či ešte Alice reaguje na maily poslané na jediný kontakt, ktorý som na ňu našla (mail spomenutý na jej stránkach s Elysejským klíčem). Čiže by som bola skutočne vďačná za akúkoľvek pomoc!

Krásny deň!

—————

Datum: 27.04.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Alice O'Really

Alice v současnosti nemá žádné aktivní stránky, proto ten mail bude nejspíš nejlepší cestou. Pokud by se ti ji delší čas nedařilo kontaktovat, zkus se ozvat ještě mně (belldandy@seznam.cz), pomudrujem spolu o tom. :D

—————

Datum: 19.03.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Hledají se povídky

Jste na tom také tak. Cosi jste četli a rádi by jste věděli , jak to dopadlo, ale ne a ne si vzpomenout, kde jste na to tenkrát narazili? Nebo se jen chcete podívat, zda vám někdo nedoporučí něco , co ještě neznáte? Lucy založila blog, který by vám s tím mohl pomoci. Zde ho najdete:
https://hledaji-se-povidky.blog.cz/

—————

Datum: 06.03.2015

Vložil: ester

Titulek: neviete....

.....prosim niekto, co sa stalo s ivory-doghouse? Cize so Psiskom? Neda sa na na jeho stranku dostat. Alebo stranky Odg- obraz doriana gaya su blokovane

—————