-


"Fandom maže jasné hranice mezi mediálním producentem a jeho divákem, neboť každý divák se může podílet na vytváření nových uměleckých děl"  

Henry Jenkins

Tento web by měl být něčím jako mým veřejně přístupným zápisníkem, do kterého si zapisuji vše, co mě napadá při čtení slashe, ať už je to u monitoru počítače nebo nad textem z tiskárny. Pojednává o slashi, fanfikcích, fanartu, fanvideích a dalších příbuzných tématech.

Slash čtu od října minulého roku. To je popravdě krátká doba na to, abych si mohla myslet, že mohu někoho druhého poučovat. Jenže mám tendenci spřádat všelijaké teorie nad věcmi, co mě zrovna zajímají a zrovna teď je to slash. Své poznatky, dojmy a názory sice zapisuji zejména sama pro sebe, ale přiznávám, že když už jednou něco napíšu, jsem ráda, když si to někdo jiný přečte. Bohužel mám také sklony k tomu dělat předčasné závěry. Alespoň to tvrdí můj muž a já bych mu věřila - on mě dobře zná. Slibuji, že zkusím být k sobě trochu kritická a že dám na kritiku druhých, pokud to nebude v zásadním rozporu s mým vlastním přesvědčením.

Vzhledem k výše napsanému  bych nejraději vedla tento web jako rozpravu s ostatními lidmi, které podobné otázky zajímají. Když už ne já, někdo druhý třeba přijde s něčím rozumným. Proto, máte-li mi k čemukoli co říci, prosím, řekněte to. Zjistíte-li, že jsem  udělala chybu, prosím, opravte mě. Přece mě nenecháte v omylu na věky. Máte-li na něco odlišný názor, prosím, rozdělte se o něj. Doznávám, že občas dokáži zatvrzele trvat na svém, nicméně věřím, že mám skutečnou snahu dobrat se něčeho smysluplného. Pokud jde o mě, jsem alespoň pevně přesvědčená, že nikoho nebudu urážet a vás prosím o totéž.

O slashi píšu z podobných důvodů, proč ho jiní lidé čtou nebo píší. Prostě mě to baví. Existuje ještě jiný důvod? Počítám s tím, že vydržím psát asi tak rok a pak vše nechám volně přístupné a bude doufat, že možná - třeba jen náhodou - tu pro sebe někdo objeví něco užitečného. Pokud se tak stane, pak to zřejmě mělo smysl.

belldandy, říjen 2012

 

Nastal konec mého aktivního psaní, občasné návraty ale vůbec nevylučuji. O trochu podrobněji zde.  

belldandy, leden 2014

 


Nejnovější články na tomto webu + štítky:  ZDE

 

                  


                                     Doporučené weby:

fanfiction

OTW
slash / yaoi
fanart
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZPRÁVY:

Datum: 23.05.2015

Vložil: Cvrcinka

Titulek: Re: Re: Inzerát: Ujme se někdo překladu?

no a já taky porposím, pořád ji nemám. :) cvrcinka@seznam.cz děkuju moc!

—————

Datum: 27.04.2015

Vložil: Mushu (Barča)

Titulek: Alice O'Really

Ahoj!

Najprv chcem poďakovať človiečiku, ktorý vytvoril tieto stránky a poskytol mi tak cestu do minulosti, kedy som čítala mnohých spomenutých autorov.

A rovno sa obraciam s dotazom na kohokoľvek, kto mi vie poskytnúť akúkoľvek informáciu. Nutne by som potrebovala skontaktovať autorku Alice a už dlhšie som ju nevidela nikde moc aktívnu (ak mi pošlete odkaz na blog, kde pravidelne postuje, budem len vďačná). Je to viac-menej z osobného dôvodu a neviem, či ešte Alice reaguje na maily poslané na jediný kontakt, ktorý som na ňu našla (mail spomenutý na jej stránkach s Elysejským klíčem). Čiže by som bola skutočne vďačná za akúkoľvek pomoc!

Krásny deň!

—————

Datum: 27.04.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Alice O'Really

Alice v současnosti nemá žádné aktivní stránky, proto ten mail bude nejspíš nejlepší cestou. Pokud by se ti ji delší čas nedařilo kontaktovat, zkus se ozvat ještě mně (belldandy@seznam.cz), pomudrujem spolu o tom. :D

—————

Datum: 19.03.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Hledají se povídky

Jste na tom také tak. Cosi jste četli a rádi by jste věděli , jak to dopadlo, ale ne a ne si vzpomenout, kde jste na to tenkrát narazili? Nebo se jen chcete podívat, zda vám někdo nedoporučí něco , co ještě neznáte? Lucy založila blog, který by vám s tím mohl pomoci. Zde ho najdete:
https://hledaji-se-povidky.blog.cz/

—————

Datum: 06.03.2015

Vložil: ester

Titulek: neviete....

.....prosim niekto, co sa stalo s ivory-doghouse? Cize so Psiskom? Neda sa na na jeho stranku dostat. Alebo stranky Odg- obraz doriana gaya su blokovane

—————

Datum: 06.03.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Re: neviete....

Po pravdě nevím, ale zkusím napsat Psiskovi a zeptat se. Třeba se ozve.

—————

Datum: 16.03.2015

Vložil: fialka

Titulek: Re: Re: neviete....

A ozval se?
Tohle ještě nesmazal: https://roderikgalant.deviantart.com/
ale nic nového tam nevidím.
Na ODG jich psalo víc (autorů), nikdo nic neví?

—————

Datum: 19.03.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Re: neviete....

Zatím ne, ale nevzdávám to. :)

Ale o něco uspěšnější byla Z.J. Trane - https://forum.ffdenik.cz/index.php?option=com_kunena&view=topic&catid=12&id=1538&Itemid=172

—————

Datum: 19.04.2015

Vložil: B.K.

Titulek: Re: Re: Re: Re: neviete....

ODG je blokován zřejmě proto, že Alane jakožto jejich jediný správce nezaplatila na další rok. Ty stránky byly už několik let v programu "Nekomerční", jelikož se rozrostly tak, že už se prostě objemem dat do programu "zdarma" nevešly. Ale s Alane nejsem v kontaktu, ani neznám nikoho, kdo by byl, tak to nemůžu potvrdit.

—————

Datum: 21.04.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: neviete....

ODG i další Psiskovy stránky nejsou aktivní, protože Psisko vážně zvažuje ukončení své literární aktivity. Patřím k těm, co doufají, že si to rozmyslí. Věřím, že jistá šance dosud je. Nicméně je třeba počítat i s touto eventualitou.

—————