-


"Fandom maže jasné hranice mezi mediálním producentem a jeho divákem, neboť každý divák se může podílet na vytváření nových uměleckých děl"  

Henry Jenkins

Tento web by měl být něčím jako mým veřejně přístupným zápisníkem, do kterého si zapisuji vše, co mě napadá při čtení slashe, ať už je to u monitoru počítače nebo nad textem z tiskárny. Pojednává o slashi, fanfikcích, fanartu, fanvideích a dalších příbuzných tématech.

Slash čtu od října minulého roku. To je popravdě krátká doba na to, abych si mohla myslet, že mohu někoho druhého poučovat. Jenže mám tendenci spřádat všelijaké teorie nad věcmi, co mě zrovna zajímají a zrovna teď je to slash. Své poznatky, dojmy a názory sice zapisuji zejména sama pro sebe, ale přiznávám, že když už jednou něco napíšu, jsem ráda, když si to někdo jiný přečte. Bohužel mám také sklony k tomu dělat předčasné závěry. Alespoň to tvrdí můj muž a já bych mu věřila - on mě dobře zná. Slibuji, že zkusím být k sobě trochu kritická a že dám na kritiku druhých, pokud to nebude v zásadním rozporu s mým vlastním přesvědčením.

Vzhledem k výše napsanému  bych nejraději vedla tento web jako rozpravu s ostatními lidmi, které podobné otázky zajímají. Když už ne já, někdo druhý třeba přijde s něčím rozumným. Proto, máte-li mi k čemukoli co říci, prosím, řekněte to. Zjistíte-li, že jsem  udělala chybu, prosím, opravte mě. Přece mě nenecháte v omylu na věky. Máte-li na něco odlišný názor, prosím, rozdělte se o něj. Doznávám, že občas dokáži zatvrzele trvat na svém, nicméně věřím, že mám skutečnou snahu dobrat se něčeho smysluplného. Pokud jde o mě, jsem alespoň pevně přesvědčená, že nikoho nebudu urážet a vás prosím o totéž.

O slashi píšu z podobných důvodů, proč ho jiní lidé čtou nebo píší. Prostě mě to baví. Existuje ještě jiný důvod? Počítám s tím, že vydržím psát asi tak rok a pak vše nechám volně přístupné a bude doufat, že možná - třeba jen náhodou - tu pro sebe někdo objeví něco užitečného. Pokud se tak stane, pak to zřejmě mělo smysl.

belldandy, říjen 2012

 

Nastal konec mého aktivního psaní, občasné návraty ale vůbec nevylučuji. O trochu podrobněji zde.  

belldandy, leden 2014

 


Nejnovější články na tomto webu + štítky:  ZDE

 

                  


                                     Doporučené weby:

fanfiction

OTW
slash / yaoi
fanart
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZPRÁVY:

Datum: 12.09.2015

Vložil: ester

Titulek: znovuobjavena autorka

Ospravedlnujem sa za spamovanie, ale objavila som nove prestahovane stranky autorky, ktora ma na stranke vselico pekne na citanie.
https://povidky-a-jine-texty.webnode.cz/

—————

Datum: 12.09.2015

Vložil: ester

Titulek: Re: znovuobjavena autorka

Nevedela som, kde inde som to mala napisat. Tak som skusila sem, dufam, ze ti to Belldandy nevadi

—————

Datum: 19.10.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Re: znovuobjavena autorka

Je-li to o slashi, není to tady nikdy spamování. :)

—————

Datum: 27.10.2015

Vložil: ester

Titulek: Re: Re: znovuobjavena autorka

Je tam aj vztah 2 muzov a aj zien :)

—————

Datum: 07.08.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Webnode řádí

Zmizelo mnoho slashových stránek z Webnode. V současnosti se pokouším zjistit, co zatím je a také sháním a archívuji, vše co zmizelo.

—————

Datum: 11.08.2015

Vložil: ester

Titulek: Re: Webnode řádí

Ked nieco zistis, daj vediet. Vdaka.
Mna pred par dnami prekvapilo, ze som bola na dovolenke a pripojila sa na wifi a chcela mrknut daily slash, co tam nove. Blokli mi stranku a nepustili ma dalej, ze je to porno stranka

—————

Datum: 12.08.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Webnode řádí

Vesměs stačilo vznést zdvořilý dotaz a bez dalších okolků stránky zase vrátili. Já vznesla dotaz tady - https://forum.webnode.cz/f/namety-a-pripominky/blokovane-stranky/ a už jsou všichni zpět. :)

Už jsem byla nachystaná postavit se na obranu fanfiction a slashe a zas nic. :D Zřejmě správně tuší, že se do takových sporů vůbec nemá smysl pouštět.

Navíc nebyli jsme zdaleka jediní. Blokli toho hodně, zdaleka nejen slashové stránky, Zaujatě hádám, že blokli každého, kdo měl někde na webu slovo atomová bomba, penis nebo kozy. :D

—————

Datum: 23.06.2015

Vložil: mravenec

Titulek: Nápoj lásky

... Sawa. Velmi dobrá originální povídka Twilight. Má ji někdo? A vůbec i LOTR od Sawy byl pěkný. V Nápoji lásky je pohřbených hodně dobrých věcí, které nejsou Veroniky.

—————

Datum: 20.09.2015

Vložil: Marionet

Titulek: Re: Nápoj lásky

U kayleigh ji najdeš Twillight. :) https://kayleigh.blog.cz/rubrika/twillight

—————

Datum: 17.05.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Záchranná akce na zachování povídek z ODG

Myslím, že nastal čas vyhlásit veřejnou sbírku povídek i delších příběhů z ODG. Přiznejte se, co kdo má uloženo na počítači. Já sama mám Naháče, chlupáče a vanilku, Tak copak vás trápí?, Dva druhy sejra, Zaslíbenou zemi od Alane a Příručku pro agenty MI6 od Alexe. Cokoli nad to bude vítáno a ráda vám to vyměním (nebo tak něco). Posílejte vše na účet - belldandy@seznam.cz nebo třeba rovnou Psiskovi a přemluvte ho při té příležitosti, ať to vydá. Já to taky zkusím. Děkuji všem případným spolupracovníkům této zachranné akce.

—————