-


"Fandom maže jasné hranice mezi mediálním producentem a jeho divákem, neboť každý divák se může podílet na vytváření nových uměleckých děl"  

Henry Jenkins

Tento web by měl být něčím jako mým veřejně přístupným zápisníkem, do kterého si zapisuji vše, co mě napadá při čtení slashe, ať už je to u monitoru počítače nebo nad textem z tiskárny. Pojednává o slashi, fanfikcích, fanartu, fanvideích a dalších příbuzných tématech.

Slash čtu od října minulého roku. To je popravdě krátká doba na to, abych si mohla myslet, že mohu někoho druhého poučovat. Jenže mám tendenci spřádat všelijaké teorie nad věcmi, co mě zrovna zajímají a zrovna teď je to slash. Své poznatky, dojmy a názory sice zapisuji zejména sama pro sebe, ale přiznávám, že když už jednou něco napíšu, jsem ráda, když si to někdo jiný přečte. Bohužel mám také sklony k tomu dělat předčasné závěry. Alespoň to tvrdí můj muž a já bych mu věřila - on mě dobře zná. Slibuji, že zkusím být k sobě trochu kritická a že dám na kritiku druhých, pokud to nebude v zásadním rozporu s mým vlastním přesvědčením.

Vzhledem k výše napsanému  bych nejraději vedla tento web jako rozpravu s ostatními lidmi, které podobné otázky zajímají. Když už ne já, někdo druhý třeba přijde s něčím rozumným. Proto, máte-li mi k čemukoli co říci, prosím, řekněte to. Zjistíte-li, že jsem  udělala chybu, prosím, opravte mě. Přece mě nenecháte v omylu na věky. Máte-li na něco odlišný názor, prosím, rozdělte se o něj. Doznávám, že občas dokáži zatvrzele trvat na svém, nicméně věřím, že mám skutečnou snahu dobrat se něčeho smysluplného. Pokud jde o mě, jsem alespoň pevně přesvědčená, že nikoho nebudu urážet a vás prosím o totéž.

O slashi píšu z podobných důvodů, proč ho jiní lidé čtou nebo píší. Prostě mě to baví. Existuje ještě jiný důvod? Počítám s tím, že vydržím psát asi tak rok a pak vše nechám volně přístupné a bude doufat, že možná - třeba jen náhodou - tu pro sebe někdo objeví něco užitečného. Pokud se tak stane, pak to zřejmě mělo smysl.

belldandy, říjen 2012

 

Nastal konec mého aktivního psaní, občasné návraty ale vůbec nevylučuji. O trochu podrobněji zde.  

belldandy, leden 2014

 


Nejnovější články na tomto webu + štítky:  ZDE

 

                  


                                     Doporučené weby:

fanfiction

OTW
slash / yaoi
fanart
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZPRÁVY:

Datum: 07.12.2015

Vložil: kami

Titulek: Re: Fanfiction v Advojce

V takýchto chvíľach zisťujem, že Česko je véééľmi ďaleko od Slovenska. Škoda.

Nedávno, konkrétne minulý týždeň, som si uvedomila, že by bolo zaujímavé zamyslieť sa nad pojmom epigónstvo v literatúre a dosadiť k tomu fanfiction. Či by nám vyšlo, že sú to dve úplne nezávislé veci alebo sa dá medzi nimi nájsť vzťah alebo dokonca, či možno považovať fanfiction za novodobú formu epigónstva?

Dúfam a verím, že beseda prebehla v tej najlepšej možnej atmosfére. :)

—————

Datum: 09.02.2016

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Fanfiction v Advojce

Omlouvám se, ale mě dokonce ani nenapadlo tě osobně pozvat. :) Tak teď mě uklidňuje myšlenka, že by jsi nejspíš stejně nepřijela, protože je to daleko. :)

Musela bych si napřed vybavit nějaké reprezentativní vzorky epigonství, abych o tom mohla poctivě zauvažovat, ale podle mě tam určité příbuzenství rozhodně bude.

Z druhé strany fanfiction v současbém rozsahu a podobě považuji za nový fenomén, protože před tím k tomu nebyly podmínky.

—————

Datum: 02.11.2015

Vložil: belldandy

Titulek: FANFIKCE - LOVU ZDAR!

Každého, kdo si rád povídá nebo si jen rád něco poslechne o fanfiction či slashi, tímto srdečně zvu na besedu akademického rázu pořádaného časopisem A2. Koná se 5. listopadu 2015 v Kritickém Klubu Advojky (adresa: Dittrichova 9/337). Přítomná bude například Danae, Dangerous, Adelaine, Medúza, moje maličkost a doufám, že i Lanevra. Těším se i na vás. Více na: https://www.facebook.com/events/1510023442653062

—————

Datum: 12.09.2015

Vložil: ester

Titulek: znovuobjavena autorka

Ospravedlnujem sa za spamovanie, ale objavila som nove prestahovane stranky autorky, ktora ma na stranke vselico pekne na citanie.
https://povidky-a-jine-texty.webnode.cz/

—————

Datum: 12.09.2015

Vložil: ester

Titulek: Re: znovuobjavena autorka

Nevedela som, kde inde som to mala napisat. Tak som skusila sem, dufam, ze ti to Belldandy nevadi

—————

Datum: 19.10.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Re: znovuobjavena autorka

Je-li to o slashi, není to tady nikdy spamování. :)

—————

Datum: 27.10.2015

Vložil: ester

Titulek: Re: Re: znovuobjavena autorka

Je tam aj vztah 2 muzov a aj zien :)

—————

Datum: 07.08.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Webnode řádí

Zmizelo mnoho slashových stránek z Webnode. V současnosti se pokouším zjistit, co zatím je a také sháním a archívuji, vše co zmizelo.

—————

Datum: 11.08.2015

Vložil: ester

Titulek: Re: Webnode řádí

Ked nieco zistis, daj vediet. Vdaka.
Mna pred par dnami prekvapilo, ze som bola na dovolenke a pripojila sa na wifi a chcela mrknut daily slash, co tam nove. Blokli mi stranku a nepustili ma dalej, ze je to porno stranka

—————

Datum: 12.08.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Webnode řádí

Vesměs stačilo vznést zdvořilý dotaz a bez dalších okolků stránky zase vrátili. Já vznesla dotaz tady - https://forum.webnode.cz/f/namety-a-pripominky/blokovane-stranky/ a už jsou všichni zpět. :)

Už jsem byla nachystaná postavit se na obranu fanfiction a slashe a zas nic. :D Zřejmě správně tuší, že se do takových sporů vůbec nemá smysl pouštět.

Navíc nebyli jsme zdaleka jediní. Blokli toho hodně, zdaleka nejen slashové stránky, Zaujatě hádám, že blokli každého, kdo měl někde na webu slovo atomová bomba, penis nebo kozy. :D

—————