-


"Fandom maže jasné hranice mezi mediálním producentem a jeho divákem, neboť každý divák se může podílet na vytváření nových uměleckých děl"  

Henry Jenkins

Tento web by měl být něčím jako mým veřejně přístupným zápisníkem, do kterého si zapisuji vše, co mě napadá při čtení slashe, ať už je to u monitoru počítače nebo nad textem z tiskárny. Pojednává o slashi, fanfikcích, fanartu, fanvideích a dalších příbuzných tématech.

Slash čtu od října minulého roku. To je popravdě krátká doba na to, abych si mohla myslet, že mohu někoho druhého poučovat. Jenže mám tendenci spřádat všelijaké teorie nad věcmi, co mě zrovna zajímají a zrovna teď je to slash. Své poznatky, dojmy a názory sice zapisuji zejména sama pro sebe, ale přiznávám, že když už jednou něco napíšu, jsem ráda, když si to někdo jiný přečte. Bohužel mám také sklony k tomu dělat předčasné závěry. Alespoň to tvrdí můj muž a já bych mu věřila - on mě dobře zná. Slibuji, že zkusím být k sobě trochu kritická a že dám na kritiku druhých, pokud to nebude v zásadním rozporu s mým vlastním přesvědčením.

Vzhledem k výše napsanému  bych nejraději vedla tento web jako rozpravu s ostatními lidmi, které podobné otázky zajímají. Když už ne já, někdo druhý třeba přijde s něčím rozumným. Proto, máte-li mi k čemukoli co říci, prosím, řekněte to. Zjistíte-li, že jsem  udělala chybu, prosím, opravte mě. Přece mě nenecháte v omylu na věky. Máte-li na něco odlišný názor, prosím, rozdělte se o něj. Doznávám, že občas dokáži zatvrzele trvat na svém, nicméně věřím, že mám skutečnou snahu dobrat se něčeho smysluplného. Pokud jde o mě, jsem alespoň pevně přesvědčená, že nikoho nebudu urážet a vás prosím o totéž.

O slashi píšu z podobných důvodů, proč ho jiní lidé čtou nebo píší. Prostě mě to baví. Existuje ještě jiný důvod? Počítám s tím, že vydržím psát asi tak rok a pak vše nechám volně přístupné a bude doufat, že možná - třeba jen náhodou - tu pro sebe někdo objeví něco užitečného. Pokud se tak stane, pak to zřejmě mělo smysl.

belldandy, říjen 2012

 

Nastal konec mého aktivního psaní, občasné návraty ale vůbec nevylučuji. O trochu podrobněji zde.  

belldandy, leden 2014

 


Nejnovější články na tomto webu + štítky:  ZDE

 

                  


                                     Doporučené weby:

fanfiction

OTW
slash / yaoi
fanart
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZPRÁVY:

Datum: 24.11.2016

Vložil: ester

Titulek: Re: S Josephine Darcy ani s Kámenem manželství není definitivně konec

Tomu poviem dobra sprava, vdaka

—————

Datum: 29.10.2016

Vložil: belldandy

Titulek: Kalamity Jane a Johnlock Challenge

Po úspěšných výzvách Snarry Challenge a Drarry Challenge, pořádá Kalamity Jane na přelomu roku 2016/2017 první ne HP výzvu, Johnlock Challenge.

Komunikace probíhá na facebooku zde - https://www.facebook.com/groups/1381623085475961/


Všechny povídky budou nakonec uveřejněny na Kalamitiných stránkách zde - https://lepidlozivota.wordpress.com/snarry-challenge-2015/johnlock-challenge-20162017/

—————

Datum: 26.10.2016

Vložil: belldandy

Titulek: Stopy šelmy

Počínaje pátkem 28. října začne Alice O´Really vydávat Stopy šelmy, dlouho očekávané pokračování Elysejského klíče.

—————

Datum: 28.09.2016

Vložil: belldandy

Titulek: TJLC - johnlok bude kánon

Pokud to náhodou nevíte, asi byste měli vědět, že TruTru vede tento blog o seriálu Sherlock a TJLC teorii na tumblru a stejnému tématu věnovala i skupinu, kterou založila na faceboooku.

TJLC se staň!

https://trutrustories.tumblr.com/
https://www.facebook.com/groups/1759744064299655/?fref=ts

—————

Datum: 01.08.2016

Vložil: belldandy

Titulek: Alice O´Really a facebook

Alice dává vědět, že jí byl dnes deaktivován, smazán či ukraden profil na Facebooku. Proto všechny upozorňuje, aby nereagovali na podněty z jejího profilu, nepřijímali přátelství atd. Může jít o podvod. Alice doufá, že se to brzy vyřeší. Když zjistím, jak do dopadlo, dám vědět. :)

—————

Datum: 01.07.2016

Vložil: belldandy

Titulek: IF YOU ARE PREPARED

Při příležitosti dnešního mezinárodního dne slashe začala Rowana Yegrani vydávat překlad dlouhé death snarry fanfikce If You Are Prepared. IYAP patří mezi mé nejoblíbenější, takže snarry shipperkám ji prostě musím doporučit.

Najdete ji zde: https://malesvety.wordpress.com/2016/07/01/kapitola-jedna-brumbaluv-plan/

Jetě musím zmínit, že Kalamity Jane při stejné příležitosti vydala tu drarry jednorázovku, takže i drarry shippers mají důvod k radosti.
Tady: https://lepidlozivota.wordpress.com/2016/07/01/kdyby-neprislo-rano/#more-1219

—————

Datum: 29.03.2016

Vložil: belldandy

Titulek: Fujoshi festival

Fujoshi festival pro ctitelky yaoi a slashe s Dahačinou záštitou se koná 1. února 2016 od 8:30 v Počátkách. V režii Dahaky, blue-kitty, Amatera a dalších. Hodně zdaru!

—————

Datum: 03.04.2016

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Fujoshi festival

Ehm, ehm ... 9. dubna 2016!

—————

Datum: 22.03.2016

Vložil: belldandy

Titulek: Slash Forum

Malá reklama pro Julii Dark.

Julia založila Slash Forum, které může sloužit k diskutování, ale třeba i k uschování a čtení fanfikcí, fanartů a hlavně tam lze hrát textovky, protože Julie chce mít své místo, kde by si mohla zahrát česky.

Bohužel je potřeba se registrovat, ale je to celkem jednoduché.

Lin: https://slashcz.freeforums.net/

—————

Datum: 22.04.2016

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Slash Forum

Od Dahaky mám informaci, že RP hry se v ČR hrají hodně na chatujme.cz. Odkaz: https://chat.chatujme.cz/kategorie/role-play-hry

—————