-


"Fandom maže jasné hranice mezi mediálním producentem a jeho divákem, neboť každý divák se může podílet na vytváření nových uměleckých děl"  

Henry Jenkins

Tento web by měl být něčím jako mým veřejně přístupným zápisníkem, do kterého si zapisuji vše, co mě napadá při čtení slashe, ať už je to u monitoru počítače nebo nad textem z tiskárny. Pojednává o slashi, fanfikcích, fanartu, fanvideích a dalších příbuzných tématech.

Slash čtu od října minulého roku. To je popravdě krátká doba na to, abych si mohla myslet, že mohu někoho druhého poučovat. Jenže mám tendenci spřádat všelijaké teorie nad věcmi, co mě zrovna zajímají a zrovna teď je to slash. Své poznatky, dojmy a názory sice zapisuji zejména sama pro sebe, ale přiznávám, že když už jednou něco napíšu, jsem ráda, když si to někdo jiný přečte. Bohužel mám také sklony k tomu dělat předčasné závěry. Alespoň to tvrdí můj muž a já bych mu věřila - on mě dobře zná. Slibuji, že zkusím být k sobě trochu kritická a že dám na kritiku druhých, pokud to nebude v zásadním rozporu s mým vlastním přesvědčením.

Vzhledem k výše napsanému  bych nejraději vedla tento web jako rozpravu s ostatními lidmi, které podobné otázky zajímají. Když už ne já, někdo druhý třeba přijde s něčím rozumným. Proto, máte-li mi k čemukoli co říci, prosím, řekněte to. Zjistíte-li, že jsem  udělala chybu, prosím, opravte mě. Přece mě nenecháte v omylu na věky. Máte-li na něco odlišný názor, prosím, rozdělte se o něj. Doznávám, že občas dokáži zatvrzele trvat na svém, nicméně věřím, že mám skutečnou snahu dobrat se něčeho smysluplného. Pokud jde o mě, jsem alespoň pevně přesvědčená, že nikoho nebudu urážet a vás prosím o totéž.

O slashi píšu z podobných důvodů, proč ho jiní lidé čtou nebo píší. Prostě mě to baví. Existuje ještě jiný důvod? Počítám s tím, že vydržím psát asi tak rok a pak vše nechám volně přístupné a bude doufat, že možná - třeba jen náhodou - tu pro sebe někdo objeví něco užitečného. Pokud se tak stane, pak to zřejmě mělo smysl.

belldandy, říjen 2012

 

Nastal konec mého aktivního psaní, občasné návraty ale vůbec nevylučuji. O trochu podrobněji zde.  

belldandy, leden 2014

 


Nejnovější články na tomto webu + štítky:  ZDE

 

                  


                                     Doporučené weby:

fanfiction

OTW
slash / yaoi
fanart
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZPRÁVY:

Datum: 13.01.2014

Vložil: assez

Titulek: Re: blokované stránky

Netuším. Ani netuším, jak to mají estranky, ale napadají mě jen dvě možnosti - platila za stránky a tento měsíc/rok nezaplatila, nebo ji někdo bonzl, že má obsah stránek, jaký má (to jest - pokud estrany obsah 18+ zakazují/nepovolují). Ale připadá mi pravděpodobnější varianta s placením.

—————

Datum: 13.01.2014

Vložil: assez

Titulek: Re: blokované stránky

3. možnost - zablokovala přístup sama proto, že jí třeba někdo něco nelichotivého napsal, a stránky budou na přístupové heslo.

—————

Datum: 14.01.2014

Vložil: Pátrající

Titulek: Re: Re: blokované stránky

Díky za tipy a nápady. Dnes už stránky opět fungují, takže to asi nebylo nic zásadního. Ještě jednou dík :-)

—————

Datum: 15.01.2014

Vložil: assez

Titulek: Re: Re: Re: blokované stránky

To mě těší, opravdu není zač.:)

—————

Datum: 01.02.2014

Vložil: TruTru Kanashiko

Titulek: Re: Re: Re: blokované stránky

TruTru si nezaplatila stránky, jo :D Pardon za tu dočasnou absenci. Teď už jsou bezplatné a snad i trvalé :)

—————

Datum: 01.11.2013

Vložil: belldandy

Titulek: Slashová fan fiction na Harryho Pottera v českém prostředí

Dočkala jsem se vědecké slávy. Nikoli však tak jako Louis Pasteur, ale spíše tak jako gorila Koko. Stal se ze mě laboratorní potkan. Zajímáte-li se o slash teoreticky či chcete-li se podívat, jak jsem jako laboratorní krysa uspěla, tak se mrkněte sem (https://theses.cz/id/qjb2y7). Diplomová práce Moniky Bartošové o HP slashi je vám k dispozici.

—————

Datum: 16.01.2014

Vložil: Rocia

Titulek: Re: Slashová fan fiction na Harryho Pottera v českém prostředí

Díky za odkaz, zatím jsem jen prolétla, ale už je stáhnuto a čeká na pořádné přečtení... Ale koukám, že ten odkaz je už z listopadu - prostě nestíhám :-( Přečtu si ovšem zcela jistě, už proto, že jsem měla kdysi zálusk napsat DP o tomtéž... A taky kvůli tobě, samozřejmě :-)

—————

Datum: 23.10.2013

Vložil: belldandy

Titulek: Elysejský klíč

Za dočasnou nedostupností EK (https://www.elysejsky-klic.estranky.cz/) byl vyčerpaný limit komentářů. Alice už situaci vyřešila a nyní už jsou stránky opět zprovozněné. Daily Slash uveřejní zprávu od Alice.

—————

Datum: 21.10.2013

Vložil: belldandy

Titulek: Fórum na FF deníku spuštěno.

Konečně místo, kde se na FF deníku diskutovat smí. :)
Tady je: https://forum.ffdenik.cz/index.php?option=com_kunena&view=topics&Itemid=174&mode=replies

—————

Datum: 19.10.2013

Vložil: belldandy

Titulek: Elysejský klíč a Aliciny originální povídky

Už jsem to zmínila dole v komentáři, ale pro jistotu ještě jednou.

Vydání pokračuje podle plánu. Lily sice zaheslovaní EK zkomplikovalo komunikaci, ale objednávky už měla stejně uzavřené. Je odhodlaná pokračovat, situace s webovými stránkami na tom nic nemění. Když bude třeba, najde si cestu, jak se nám ozvat.

—————