-


"Fandom maže jasné hranice mezi mediálním producentem a jeho divákem, neboť každý divák se může podílet na vytváření nových uměleckých děl"  

Henry Jenkins

Tento web by měl být něčím jako mým veřejně přístupným zápisníkem, do kterého si zapisuji vše, co mě napadá při čtení slashe, ať už je to u monitoru počítače nebo nad textem z tiskárny. Pojednává o slashi, fanfikcích, fanartu, fanvideích a dalších příbuzných tématech.

Slash čtu od října minulého roku. To je popravdě krátká doba na to, abych si mohla myslet, že mohu někoho druhého poučovat. Jenže mám tendenci spřádat všelijaké teorie nad věcmi, co mě zrovna zajímají a zrovna teď je to slash. Své poznatky, dojmy a názory sice zapisuji zejména sama pro sebe, ale přiznávám, že když už jednou něco napíšu, jsem ráda, když si to někdo jiný přečte. Bohužel mám také sklony k tomu dělat předčasné závěry. Alespoň to tvrdí můj muž a já bych mu věřila - on mě dobře zná. Slibuji, že zkusím být k sobě trochu kritická a že dám na kritiku druhých, pokud to nebude v zásadním rozporu s mým vlastním přesvědčením.

Vzhledem k výše napsanému  bych nejraději vedla tento web jako rozpravu s ostatními lidmi, které podobné otázky zajímají. Když už ne já, někdo druhý třeba přijde s něčím rozumným. Proto, máte-li mi k čemukoli co říci, prosím, řekněte to. Zjistíte-li, že jsem  udělala chybu, prosím, opravte mě. Přece mě nenecháte v omylu na věky. Máte-li na něco odlišný názor, prosím, rozdělte se o něj. Doznávám, že občas dokáži zatvrzele trvat na svém, nicméně věřím, že mám skutečnou snahu dobrat se něčeho smysluplného. Pokud jde o mě, jsem alespoň pevně přesvědčená, že nikoho nebudu urážet a vás prosím o totéž.

O slashi píšu z podobných důvodů, proč ho jiní lidé čtou nebo píší. Prostě mě to baví. Existuje ještě jiný důvod? Počítám s tím, že vydržím psát asi tak rok a pak vše nechám volně přístupné a bude doufat, že možná - třeba jen náhodou - tu pro sebe někdo objeví něco užitečného. Pokud se tak stane, pak to zřejmě mělo smysl.

belldandy, říjen 2012

 

Nastal konec mého aktivního psaní, občasné návraty ale vůbec nevylučuji. O trochu podrobněji zde.  

belldandy, leden 2014

 


Nejnovější články na tomto webu + štítky:  ZDE

 

                  


                                     Doporučené weby:

fanfiction

OTW
slash / yaoi
fanart
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZPRÁVY:

Datum: 14.02.2015

Vložil: mravenec

Titulek: Re: Re: Fanpolis

Díky Nico za záchranu!

—————

Datum: 15.02.2015

Vložil: Nico

Titulek: Re: Fanpolis

Dobrá zpráva. Mandragora na ffdeniku dnes psala, že za nefunkčností FM byly technické obtíže a brzy by zas mělo dojít k jeho rozběhnutí.

—————

Datum: 20.01.2015

Vložil: aneko

Titulek: pomoc

Ahoj chtěla bych se zeptat , nejde mi spustit Stanka www.fantasmagorium.net a nevím jestli je to chyba v mém počítači
Díky předem za odpověď

—————

Datum: 20.01.2015

Vložil: Cora

Titulek: Re: pomoc

... tak přesně tohle jsem tu chtěla řešit/ptát se taky :-) Belldandy, studnice vědění a můj zdroji informací, jestli řekneš, že se prakticky nic neděje, a že je to jenom dočasné, dostaneš hudlana :-)
/Nemám tam přečtenou ani třetinu povídek *kvílí a mlátí hlavou o PC*/

—————

Datum: 03.02.2015

Vložil: mravenec

Titulek: Re: Re: pomoc

Došlo zřejmě na nejhorší a jeden z nejlepších českých slash webů skončil. Nevíte někdo proč a zač? Jednou byla akce, že se posílali D.J.Orlovskému peníze, aby mohl web fungovat... Sice tam už dlouho nic nepřibylo, ale člověk si zvykl tam sem tam zajít a znovu si přečíst některé perly...

—————

Datum: 05.02.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Re: pomoc

Zdá se ...

Prosila jsem Lanevru, aby se pokusila kontaktovat D.J., ale zdá se, že nereaguje. Nezbývá než vyhlásit záchranou akci.

Sem s tím, co kdo má z Fantasmagoria. Uděláme sbírku a podělíme se!

—————

Datum: 05.02.2015

Vložil: Nico

Titulek: Re: Re: Re: Re: pomoc

Až na některé „Příběhy z Equilibrie“ mi jde vše zkopírovat. Tak doporučuji využít dokud to jde → https://web.archive.org/web/20141125115619/https://www.fantasmagorium.net/

—————

Datum: 06.02.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: pomoc

Tak jo, já si beru snarry, snupin a snaco. Kdo si bere zbytek? :P

No dobrá ... snarry by chtěl skoro každej. Ale vážně by to chtělo rozdělit si práci. Není tu někdo, kdo by dobrovolně archívoval některou z rubrik?

Tady jsou ty rubriky. Hlaste se!

slash SS/AF
slash SS/DM
slash SS/HP
slash SS/LM
slash SS/RL
slash SS/SB
Další slash páry
Hetero povídky
Ostatní povídky
Slash bez SS
Povídky bez SS

Pán Prstenů
Profesionálové
RPF&RPS
logobergská Akademie
Příběhy z Equilibrie
Fantasy
Fantasy slash
Sci-fi
Ostatní

—————

Datum: 06.02.2015

Vložil: Nico

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pomoc

Já žádný blog ani nic podobného nemám (pokud jsi pojmem archivovat myslela umístit na své stránky), ale postahováno mám, takže mohu případně (a snad by to autorům nevadilo) povídky „zabalit“ a dát třeba na uložto.
Ale třeba došlo jen k opominutí v platbě hostingu a FM opět brzy pojede.

—————

Datum: 06.02.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pomoc

Jestli by jim to vadilo nevím, ale Fantasmagorium byl veřejný archív a myslím, že spíš dosloužil než že by se někdo rozhodl, že se ho chce zbavit. Takže dle mého by nejspíš proti nebyli. :) Konatktovat všechny by byl asi problém. Mohla bych se zkusit zeptat alespoň některých. P.S.: Můžu ti s tím nějak pomoct? Každopdádně DÍKY!

—————