-


"Fandom maže jasné hranice mezi mediálním producentem a jeho divákem, neboť každý divák se může podílet na vytváření nových uměleckých děl"  

Henry Jenkins

Tento web by měl být něčím jako mým veřejně přístupným zápisníkem, do kterého si zapisuji vše, co mě napadá při čtení slashe, ať už je to u monitoru počítače nebo nad textem z tiskárny. Pojednává o slashi, fanfikcích, fanartu, fanvideích a dalších příbuzných tématech.

Slash čtu od října minulého roku. To je popravdě krátká doba na to, abych si mohla myslet, že mohu někoho druhého poučovat. Jenže mám tendenci spřádat všelijaké teorie nad věcmi, co mě zrovna zajímají a zrovna teď je to slash. Své poznatky, dojmy a názory sice zapisuji zejména sama pro sebe, ale přiznávám, že když už jednou něco napíšu, jsem ráda, když si to někdo jiný přečte. Bohužel mám také sklony k tomu dělat předčasné závěry. Alespoň to tvrdí můj muž a já bych mu věřila - on mě dobře zná. Slibuji, že zkusím být k sobě trochu kritická a že dám na kritiku druhých, pokud to nebude v zásadním rozporu s mým vlastním přesvědčením.

Vzhledem k výše napsanému  bych nejraději vedla tento web jako rozpravu s ostatními lidmi, které podobné otázky zajímají. Když už ne já, někdo druhý třeba přijde s něčím rozumným. Proto, máte-li mi k čemukoli co říci, prosím, řekněte to. Zjistíte-li, že jsem  udělala chybu, prosím, opravte mě. Přece mě nenecháte v omylu na věky. Máte-li na něco odlišný názor, prosím, rozdělte se o něj. Doznávám, že občas dokáži zatvrzele trvat na svém, nicméně věřím, že mám skutečnou snahu dobrat se něčeho smysluplného. Pokud jde o mě, jsem alespoň pevně přesvědčená, že nikoho nebudu urážet a vás prosím o totéž.

O slashi píšu z podobných důvodů, proč ho jiní lidé čtou nebo píší. Prostě mě to baví. Existuje ještě jiný důvod? Počítám s tím, že vydržím psát asi tak rok a pak vše nechám volně přístupné a bude doufat, že možná - třeba jen náhodou - tu pro sebe někdo objeví něco užitečného. Pokud se tak stane, pak to zřejmě mělo smysl.

belldandy, říjen 2012

 

Nastal konec mého aktivního psaní, občasné návraty ale vůbec nevylučuji. O trochu podrobněji zde.  

belldandy, leden 2014

 


Nejnovější články na tomto webu + štítky:  ZDE

 

                  


                                     Doporučené weby:

fanfiction

OTW
slash / yaoi
fanart
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZPRÁVY:

Datum: 04.11.2012

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Re: Re: komentáře

A až si je zopakuješ, půjdu k tobě do učení. Normálně je anketa anonymní, takže jsi zase jednou v něčem výjimečná. :) Každopádně nyní už se můžeš vyjádřit i v komentáři. :)

—————

Datum: 30.10.2012

Vložil: Mája

Titulek: HA

Taky jsem tě našla :-D Díky Aduš, samozřejmě. Jdu na to a budu diskutovat :-D

—————

Datum: 31.10.2012

Vložil: belldandy

Titulek: Re: HA

No teda, děkuji, nikdy bych si netipla, že zrovna ty budeš vášnivá diskutérka. :) Já budu ráda, obvykle má každý trochu zábrany diskutovat a nesouhlasit ... :)

—————

Datum: 10.10.2012

Vložil: Lanevra

Titulek: black-lana.webnode.cz

A mě se nic nenapíše! Stejně to máš ale marné, už jsem tě našla a už si tě jdu přidat do odkazů.

—————

Datum: 10.10.2012

Vložil: belldandy

Titulek: Re: black-lana.webnode.cz

Vzdávám se, dostala jsi mě. :) Ale neboj, já bych ti asi už zítra dala vědět, protože tě chci poprosit o takovou malou službičku. Kontrola věcné správnosti.

—————

Datum: 10.10.2012

Vložil: Adelaine

Titulek: Gratuluju

Super!!! Chvíli jsem se divila, jestli vydaly poslední díl DI, ale ne, hezký. Máš to tu hezký. Můžu hodit odkaz na Tvoji stránku k sobě? Abych šířila osvětu...

—————

Datum: 10.10.2012

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Gratuluju

No, to budu samozřejmě vděčná. :) Jak jsi mě našla? No jo, jsi zdatná hledačka. Nbudeš tomu věřit, ale každý to nedokáže. :) A děkuji moc za pochvalu, samozřejmě.

—————

Datum: 10.10.2012

Vložil: Adelaine

Titulek: Re: Re: Gratuluju

Docela lehce. Přečetla jsem si komentář od tebe, že máš nový blog, a pak zkusila zadat adresu, co jsem si myslela, že by sis logicky dala. A jsem tu:). Ještě jsem zdaleka neprohlídla všechno, k něčemu se vrátím až časem, ale našla jsem tu zajímavé věci a odkazy.

—————

Datum: 10.10.2012

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Gratuluju

Dospěla jsem k názoru, že ta část o DI byla vážně matoucí a tak jsem ji smazala. Už k jsou čtenáři dobří, aby mi pomohli si takové věci uvědomit. :) Děkuji.

—————