-


"Fandom maže jasné hranice mezi mediálním producentem a jeho divákem, neboť každý divák se může podílet na vytváření nových uměleckých děl"  

Henry Jenkins

Tento web by měl být něčím jako mým veřejně přístupným zápisníkem, do kterého si zapisuji vše, co mě napadá při čtení slashe, ať už je to u monitoru počítače nebo nad textem z tiskárny. Pojednává o slashi, fanfikcích, fanartu, fanvideích a dalších příbuzných tématech.

Slash čtu od října minulého roku. To je popravdě krátká doba na to, abych si mohla myslet, že mohu někoho druhého poučovat. Jenže mám tendenci spřádat všelijaké teorie nad věcmi, co mě zrovna zajímají a zrovna teď je to slash. Své poznatky, dojmy a názory sice zapisuji zejména sama pro sebe, ale přiznávám, že když už jednou něco napíšu, jsem ráda, když si to někdo jiný přečte. Bohužel mám také sklony k tomu dělat předčasné závěry. Alespoň to tvrdí můj muž a já bych mu věřila - on mě dobře zná. Slibuji, že zkusím být k sobě trochu kritická a že dám na kritiku druhých, pokud to nebude v zásadním rozporu s mým vlastním přesvědčením.

Vzhledem k výše napsanému  bych nejraději vedla tento web jako rozpravu s ostatními lidmi, které podobné otázky zajímají. Když už ne já, někdo druhý třeba přijde s něčím rozumným. Proto, máte-li mi k čemukoli co říci, prosím, řekněte to. Zjistíte-li, že jsem  udělala chybu, prosím, opravte mě. Přece mě nenecháte v omylu na věky. Máte-li na něco odlišný názor, prosím, rozdělte se o něj. Doznávám, že občas dokáži zatvrzele trvat na svém, nicméně věřím, že mám skutečnou snahu dobrat se něčeho smysluplného. Pokud jde o mě, jsem alespoň pevně přesvědčená, že nikoho nebudu urážet a vás prosím o totéž.

O slashi píšu z podobných důvodů, proč ho jiní lidé čtou nebo píší. Prostě mě to baví. Existuje ještě jiný důvod? Počítám s tím, že vydržím psát asi tak rok a pak vše nechám volně přístupné a bude doufat, že možná - třeba jen náhodou - tu pro sebe někdo objeví něco užitečného. Pokud se tak stane, pak to zřejmě mělo smysl.

belldandy, říjen 2012

 

Nastal konec mého aktivního psaní, občasné návraty ale vůbec nevylučuji. O trochu podrobněji zde.  

belldandy, leden 2014

 


Nejnovější články na tomto webu + štítky:  ZDE

 

                  


                                     Doporučené weby:

fanfiction

OTW
slash / yaoi
fanart
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZPRÁVY:

Datum: 01.03.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Umřel nám Spock

Věnujme prosím všichni krátkou vzpomínku panu Leonardu Nimoyi. Umřel člověk bez kterého by slash (stejně jako spousta dalších fenoménů fanouškovské kultury) neexitoval.

Salutuji vám pane Spocku na vaší cestě vesmírem k vyšší úrovni bytí.

—————

Datum: 16.02.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Fantasmagorium je zpět!

D.J. Fantasmagorium obnovil. Více zde - https://belldandy.webnode.cz/news/fantasmagorium-/ a zde - https://daily-slash.blog.cz/1502/fantasmagorium .

—————

Datum: 06.02.2015

Vložil: belldandy

Titulek: Fanpolis

Důležitá zpráva od Nico. Nico zkopírovaala povídky z archivní verze Fantasmagoria a uložila je na Ulož to. Díky ní se tak možná zachraní dříve než definitivně zmizí: Proto volám: "Třikrát sláva Nico!" Přidat se s díky je povoleno.

Zde adresa: https://uloz.to/x8vYCuKp/fantasmagorium-rar

Chybí však některé povídky z Příběhů z Equilibrie (Mula, Opilý kůň, V pravou chvíli, Sexuální výchova, Inaugurace, Protitrpasličí Elfí Národní Informační Služba) a jedna povídka z HP sekce → Ostatní → Sraz spolužáků.

Kdo zachrání je, dostane speciální poděkování. :)

Archivní verze Fantasmagoria je zde: https://web.archive.org/web/20141125115619/https://www.fantasmagorium.net/

Jak teď budeme žít bez Fantasmagoria po pravdě nevím, ale tohle je taková náplast na naší ránu. :)

—————

Datum: 08.02.2015

Vložil: Perpetua

Titulek: Re: Fanpolis

Velké díky Nico :)

—————

Datum: 09.02.2015

Vložil: Yonade

Titulek: Re: Fanpolis

Děkuju ti božeee!! :)) Včera jsem byla jako na trní, hledala jsem ty stránky snad dvě hodiny a NIC! Ještě jednou velké díky :)

—————

Datum: 09.02.2015

Vložil: Adelaine

Titulek: Re: Fanpolis

Také se přidávám s díky, Nico.

—————

Datum: 09.02.2015

Vložil: Nico

Titulek: Re: Re: Fanpolis

Opravdu není zač. Hlavně, že se podařilo co nejvíc povídek zachovat.
Dodnes pociťuji lítost/naštvání třeba nad koncem Nápoje lásky. Hlavně proto, že několik let jsem tu stránku tak nějak obcházela a teď už u spousty povídek nemám ani možnost zjistit, jestli by se mi líbily či ne.

—————

Datum: 09.02.2015

Vložil: Lanevra

Titulek: Re: Fanpolis

A já tiše doufala, že s FM zmizí i některé moje povídky... no tak asi nic. :-D Ne, faktem je, že jsou u mě beztak ke stažení, tak je to fuk. :-)
Děkuji za ostatní a jdu si je stáhnout. :-)

—————

Datum: 10.02.2015

Vložil: Cora

Titulek: Re: Fanpolis

S křížkem po funuse - DĚKUJI Nico za provedení a belldandy za zorganizování záchranné akce. Vynikající nápad, to veřejné úložiště! A omlouvám se, že jsem taky nepřiložila ruce k dílu, i když jsem původně byla hlavní vyvolavatel, štve mě to :-(

—————

Datum: 14.02.2015

Vložil: mravenec

Titulek: Re: Re: Fanpolis

Díky Nico za záchranu!

—————