-


"Fandom maže jasné hranice mezi mediálním producentem a jeho divákem, neboť každý divák se může podílet na vytváření nových uměleckých děl"  

Henry Jenkins

Tento web by měl být něčím jako mým veřejně přístupným zápisníkem, do kterého si zapisuji vše, co mě napadá při čtení slashe, ať už je to u monitoru počítače nebo nad textem z tiskárny. Pojednává o slashi, fanfikcích, fanartu, fanvideích a dalších příbuzných tématech.

Slash čtu od října minulého roku. To je popravdě krátká doba na to, abych si mohla myslet, že mohu někoho druhého poučovat. Jenže mám tendenci spřádat všelijaké teorie nad věcmi, co mě zrovna zajímají a zrovna teď je to slash. Své poznatky, dojmy a názory sice zapisuji zejména sama pro sebe, ale přiznávám, že když už jednou něco napíšu, jsem ráda, když si to někdo jiný přečte. Bohužel mám také sklony k tomu dělat předčasné závěry. Alespoň to tvrdí můj muž a já bych mu věřila - on mě dobře zná. Slibuji, že zkusím být k sobě trochu kritická a že dám na kritiku druhých, pokud to nebude v zásadním rozporu s mým vlastním přesvědčením.

Vzhledem k výše napsanému  bych nejraději vedla tento web jako rozpravu s ostatními lidmi, které podobné otázky zajímají. Když už ne já, někdo druhý třeba přijde s něčím rozumným. Proto, máte-li mi k čemukoli co říci, prosím, řekněte to. Zjistíte-li, že jsem  udělala chybu, prosím, opravte mě. Přece mě nenecháte v omylu na věky. Máte-li na něco odlišný názor, prosím, rozdělte se o něj. Doznávám, že občas dokáži zatvrzele trvat na svém, nicméně věřím, že mám skutečnou snahu dobrat se něčeho smysluplného. Pokud jde o mě, jsem alespoň pevně přesvědčená, že nikoho nebudu urážet a vás prosím o totéž.

O slashi píšu z podobných důvodů, proč ho jiní lidé čtou nebo píší. Prostě mě to baví. Existuje ještě jiný důvod? Počítám s tím, že vydržím psát asi tak rok a pak vše nechám volně přístupné a bude doufat, že možná - třeba jen náhodou - tu pro sebe někdo objeví něco užitečného. Pokud se tak stane, pak to zřejmě mělo smysl.

belldandy, říjen 2012

 

Nastal konec mého aktivního psaní, občasné návraty ale vůbec nevylučuji. O trochu podrobněji zde.  

belldandy, leden 2014

 


Nejnovější články na tomto webu + štítky:  ZDE

 

                  


                                     Doporučené weby:

fanfiction

OTW
slash / yaoi
fanart
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZPRÁVY:

Datum: 16.11.2012

Vložil: Adelaine

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: -

Jo, no, já už jsem si docela dávno (po té konverzaci) uvědomila, že tu vlastně ani nejde o ten příběh, jako o knihu a ten symbol, jaký to bude pro mě mít. Vlastně by to stejně tak mohlo být i jiné výborné dílo z FF. Takže teď si říkám, jestli ji vůbec kdy otevřu:)

—————

Datum: 16.11.2012

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: -

Já, když vidím ty dva velké svazky si tu říkám, jak jsem to tehdy mohla přečíst v nějakých pěti dnech (Přesně nevím, ale vím že to nebyl ani týden) a vůbec mi to tehdy tak velké nepřišlo. :) - No snad si to jednou někdo přečte, pokud ne ty. :)

—————

Datum: 20.11.2012

Vložil: Adelaine

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: -

Taky jsem se podivila, jak je to vlastně velký. Já to zhltla asi za dva dny, teda spíš dny a noci...
- Zvláštní... Potřeba, aby všechno mělo praktické využití? Nevím, já jsem spíš na symboly a už jen přítomnost svazku v knihovně splňuje účel a má pro mě větší význam, než samotný příběh...:)

—————

Datum: 13.11.2012

Vložil: Adelaine

Titulek: Čajová sága

Ehm, to, že tam nemáš daný k Čajový sáze ve čtenářském deníku komentáře je schválně?! Nechceš, aby ji někdo pomlouval?!:D
Ne že bych k tomu chtěla něco napsat, ale asi si na to možná zapomněla.

—————

Datum: 13.11.2012

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Čajová sága

To je spíš nedopatření. (Nestalo se mi to poprvé. Musím si dávat pozor. Já si to píšu jen pracovně a pak se mi to při jiných pokusech s webem zobrazí, i když to nebylo vůbec v plánu. Ještě to zkrátka vůbec nemělo být publikováno. Ale dávám si závazek že zítra dopíšu a přidám i diskuzi. Omlouvám se.

—————

Datum: 15.11.2012

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Čajová sága

Adelaine, prosím, ptej se v budoucnu na cokoli, zejména na to, a upozorňuj mě i v budoucnu na to, že někde chybí dikuzní fórum, protože ho opravdu občas zapomínám přidat. Onu ikriminovanou diskuzi jsem smazala a můžeme na ni protentokrát raději zapomenout. :)

—————

Datum: 03.11.2012

Vložil: yellow

Titulek: komentáře

Ahoj Belldandy, jenom jsem se chtěla zeptat, proč u některých článků nejdou psát komentáře (nebo je taky možný, že jsem jen slepá). Nejde mi to třeba u toho žebříčku Top 10 českých snarry. - Úplně se s tebou shodnu na Elysejském klíči, a v tvé Top 10 je hodně mých oblíbených povídek. A asi dvě vůbec neznám, tak se nechám inspirovat a někdy si je přečtu. :) - Nebo je to s těma komentářema záměr?

—————

Datum: 03.11.2012

Vložil: belldandy

Titulek: Re: komentáře

To je jednoduše proto, že jsem tam zapomněla přidat diskuzní fórum. To se mi stává. Upozornění uvítám. V tomto případě si byla hrozně rychlá, musela jsi hlasovat úplně hned po uveřejnění článku. Já se na něj v zápětí po přidání šla podívat, jak vypadá, a byla v šoku, že už je tam první hlas. :)

—————

Datum: 04.11.2012

Vložil: yellow

Titulek: Re: Re: komentáře

Aha, tak to jo. :) Už jsem to viděla ještě u jinýho článku, ale už si nevybavuji, kde to bylo, protože to bylo již před několika dny. Njn, hlava moje děravá.
Je to možný. :) Já když se nudím, tak se tak potloukám po internetu a klidně i několikrát za hodinu projíždím oblíbený stránky, jestli náhodou někde něco... A pak hodně rychle čtu, takže za chvíli zase nemám co dělat. :(
Tak koukám, že víš, pro co jsem hlasovala. :D Rozhodování to bylo těžký. Elysejský klíč je pro mě samozřejmě absolutní jednička, ale pak už je ten žebříček takovej nejasnej... Ale mnou zvolená povídka na mě s toho výběru zapůsobila úplně nejvíc.

—————

Datum: 04.11.2012

Vložil: yellow

Titulek: Re: Re: Re: komentáře

Ehm... samozřejmě Z toho výběru... Asi si půjdu zopakovat pravidla českého pravopisu.

—————