-


"Fandom maže jasné hranice mezi mediálním producentem a jeho divákem, neboť každý divák se může podílet na vytváření nových uměleckých děl"  

Henry Jenkins

 

Tento web by měl být něčím jako mým veřejně přístupným zápisníkem, do kterého si zapisuji vše, co mě napadá při čtení slashe, ať už je to u monitoru počítače nebo nad textem z tiskárny. Pojednává o slashi, fanfikcích, fanartu, fanvideích a dalších příbuzných tématech.

Slash čtu od října minulého roku. To je popravdě krátká doba na to, abych si mohla myslet, že mohu někoho druhého poučovat. Jenže mám tendenci spřádat všelijaké teorie nad věcmi, co mě zrovna zajímají a zrovna teď je to slash. Své poznatky, dojmy a názory sice zapisuji zejména sama pro sebe, ale přiznávám, že když už jednou něco napíšu, jsem ráda, když si to někdo jiný přečte. Bohužel mám také sklony k tomu dělat předčasné závěry. Alespoň to tvrdí můj muž a já bych mu věřila - on mě dobře zná. Slibuji, že zkusím být k sobě trochu kritická a že dám na kritiku druhých, pokud to nebude v zásadním rozporu s mým vlastním přesvědčením.

Vzhledem k výše napsanému  bych nejraději vedla tento web jako rozpravu s ostatními lidmi, které podobné otázky zajímají. Když už ne já, někdo druhý třeba přijde s něčím rozumným. Proto, máte-li mi k čemukoli co říci, prosím, řekněte to. Zjistíte-li, že jsem  udělala chybu, prosím, opravte mě. Přece mě nenecháte v omylu na věky. Máte-li na něco odlišný názor, prosím, rozdělte se o něj. Doznávám, že občas dokáži zatvrzele trvat na svém, nicméně věřím, že mám skutečnou snahu dobrat se něčeho smysluplného. Pokud jde o mě, jsem alespoň pevně přesvědčená, že nikoho nebudu urážet a vás prosím o totéž.

O slashi píšu z podobných důvodů, proč ho jiní lidé čtou nebo píší. Prostě mě to baví. Existuje ještě jiný důvod? Počítám s tím, že vydržím psát asi tak rok a pak vše nechám volně přístupné a bude doufat, že možná - třeba jen náhodou - tu pro sebe někdo objeví něco užitečného. Pokud se tak stane, pak to zřejmě mělo smysl.

belldandy, říjen 2012

 

Nastal konec mého aktivního psaní, občasné návraty ale vůbec nevylučuji. O trochu podrobněji zde.  


belldandy, leden 2014

 

anonymní génius z Facebooku

anonymní génius z Facebooku


Nejnovější články na tomto webu + štítky:  ZDE

 

                  

 

Důležité odkazy:  


fanfiction

slash / yaoi
 
                   Projekty OTW:

              (Organization for Transformative Works)

 
Mezinárodní nadfandomový archív
 
 
Slovník fanouškovské tvorby
 
Web organizace 
(s informacemi o dalších projektech)