-


Diskusní téma: Chan

Datum: 05.01.2013

Vložil: Lanevra

Titulek: Re: Re: black-lana.webnode.cz

Já to vidím prostě tak, že nevidím důvod proč bych v povídkách měla psát nebo číst, že je svět vlastně krásné místo, dobro zvítězí, právo je na mé straně, láska hory přenáší a tak. Svět je prostě podle mě smradlaví a temný zadek a já nechci být ta, co přinese světlo, protože se obávám že pod tímto světlem bych mohla nalézt jedině tak hnisající vředy.
Konkrétně ten sňatek tak jak je v povídkách podáván včetně nuceného sexu je nemorální až z hlediska posledních ani ne sta let. Dřív bylo dohodnuté manželství normální. Včetně sexu, kdy si mohl manžel vynucovat styk násilím a v případě odmítnutí si mohl jít stěžovat za rodinou manželky. To byla hrozná ostuda, příčina sporů mezi rodinami, řešilo se to s farářem, nabízeli se peněžité i majetkové náhrady za takovíto "ušlí zisk". Takové praktiky nejsou otázkou středověku, ještě na počátku minulého století existovali celkem běžně. Proto, pokud postavíme kouzelnickou společnost zhruba tak na roveň přelomu 19. a 20. století, tak domluvený sňatek včetně povinného sexu by zřejmě pro staré, čistokrevné čaroděje nebyl něco, nad čím by se podivovali, či co by jim přišlo nemorální. Pokud na tom vystavíš příběh, pak začít takové manželství moralisovat je zcela nadbytečné, asi tak jako kdyby si se, být normální členkou posádky, na Enterprise zeptala "A jaktože létáme vesmírem?". Jistě, Harrymu by to mělo být nepříjemné vyrůstal u mudlů a ano, Hermiona by mohla mít námitky, ale... co si budeme povídat... je to mudlovská šmejdka, takže by měla držet hubu a krok pokud nechce přičichnout ke kopající noze Voldemorta/bystrozorů.
Samozřejmě můžeme diskutovat o tom, jestli takoví kouzelnické svět opravdu je, každopádně podvědomě ho takoví bere řekla bych drtivá většina spisovatelů nebo alespoň já to z toho cítím. Nejspíš za to mohou ty svíčky, gramofony, žádná elektřina a nic. Nebo možná také jisté klasické postavení žen, kdy jsou to jen matky nebo jen staré panny.
Já bych řekla že se to ani tak nesnaží vyšachovat jako že prostě chtějí mít šťastný konec, tak to napíšou tak, že to nikomu nevadí nebo že se na to nepřijde. Každopádně povídka kde Severuse zatknou za zneužívání Pottera by se mi rozhodně líbila. Docela ráda bych ji i napsala, ale bohužel nemám možnost s tou myšlenkou ani koketovat, protože to bych nikdy v životě nenapsala nic.
:-D Hele, já už jsem zvyklá že z průměru vybočuji.

Hele, máš nevinnost a nevinnost. Někteří lidé můžou být nevinní svým způsobem klidně ještě v padesáti letech, zejména co se týče vztahů. Mají takovou náturu, že všem důvěřují a člověk z nich vnímá jakousi čistotu duše. Takže i když přiblížíš věk dvou lidí na stejnou úroveň, tak tak jako tak můžeš jednoho napsat tak, že je nedotčený tím něčím a svým způsobem je sex s ním něčím znepokojivým.


Zpět na diskuzi