-


Diskusní téma: FanPolis

Datum: 04.08.2014

Vložil: kami

Titulek: Re: Re: ...

Neviem to opísať, keby som vedela, tak uvediem príklady, ale myslím, že ani jedno z toho, čo si uviedla. Skôr sa ťa opýtam: "Ako dlho vám to vydrží?" Oznam o stránke sa obmedzuje na ffdeník, Lanevru a tvoju stránku (hoci pravdepodobne ste to vyvesili aj na iné slash weby, ktoré s vami spolupracujú). Nie je to trochu málo? Naša slashová komunita je dobre zorganizovaná, ale svojím spôsobom uzavretá. Mám pocit, že sa to nedostane ďalej a vy na to nakoniec ostanete samy a neutiahnete to alebo sa vám to zunuje a stane sa to isté, čo s fórom na ffdeníku. Samozrejme nechcem, aby sa to stalo a držím vám palce, ale považujem to za veľmi pravdepodobné.

Naša slovenská scéna takmer neexistuje. Sme rozdrobení. Sama poznám zo slash autorov (veľmi letmo) len Tess a z komentujúcich ZJTrane. Fungujeme samostantne a ojedinele na blogoch. Najčastejšie sa stretávam s ff na rôzne anime. Ale nebolo to vždy tak. Mali sme vlastný ff web na Harryho Pottera (https://fan-rockfort.net/), ale už je niekoľko rokov odstavený. Viedla ho Milayla, dokonca mi v začiatkoch robila betareadera. K dosť silným menám patrila napr. Bruja. Ale zanikolo to. Môže to byť už nejakých 5 až 6 rokov dozadu... Slash/PWP/preklady... všetko, čo charakterizuje to, čo sa vytvorilo s fantasmagoriom v slovenskej komunite takmer neexistovalo. Skôr sa to všetko zameriavalo na romantickejšie (v zmysle hetu) ladečné poviedky.


Zpět na diskuzi