-


Diskusní téma: Čím je pro Lanevru ... PON FARR

Datum: 20.05.2014

Vložil: fialka

Titulek: Re: Re: nápady

Já na tebe včera zapomněla a dneska málem taky. Tak honem k věci:
- biologické hodiny - nechytej mě za slovo, 30 let věku se týká lidí. Nevím jak dlouho se Vulkánci počítají mezi mladé a schopné rozmnožování - do 50? Déle? Prostě ponfarr má smysl v časovém rámci plodnosti.

1) Tohle byla legrace, s tím "Bolí mě hlava". Jinak ale např. svatební zvyklosti přetrvávají neuvěřitelně dlouho a to i napříč kulturami, u kterých vůbec nedávají smysl.
"zemřít na lůžku a v šílenství čestné není, ale nakolik na tom ženám záleželo?" Ženám ne, ale mužům ano.

2) :-)

3) " Tady operuješ s předpokladem, že Pon Farr zapříčiněn až přijetím Surakova učení." Ne, jen jsem to myslela, jako že ponfarr + potlačování emocí zvyšovalo chuť se zabít, když nedošlo k sexu. Že vyšší úmrtnost byla nechtěným vedlejším účinkem u těch, kteří nezvládli Surakovo učení do hloubky. Jako že to víc předstírali a že ten rozpor mezi logikou a city mohl být smrtelnou chybou v myšlení.

S mnichy je to složitější, záleží na druhu víry.

4) Asi si tady nerozumíme. Genetická manipulace je pro mě cizí zásah. Já myslela probuzení genu, který mají skoro všechny humanoidní bytosti ve ST od těch prvotních rozsévačů. U všech je nečinný, akorát Vulkánci si ho probudili, ne Surakem, prostě se to objevilo, jako třeba u pračlověka vznikly modré oči (taky zajímavá hádanka).
No ale nic to neřeší.

Jo, beru, Vulkán je jejich Země zaslíbená. Dík za vysvětlení.


Zpět na diskuzi