-


Diskusní téma: Badfiction

Datum: 09.05.2014

Vložil: Lanevra

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...

Víš s tím pašováním slashových motivů... ono to nemůže být tak horké, tedy nemělo by, když si vezmeš, že slovo t'hy'la si nevymysleli fanoušci a jeho významy (bratr/přítel/milenec) si také nevymysleli fanoušci. Oh nene... to si vymyslel sám Rod. :-D
Jinak máš v serii Titan homosexuální pár. To je oficiální ST kniha, nebo serie knih, byť je celá "nová", tedy týká se TNG je okrajově.
Pak tu máš, jen tak na okraj, příklad oficiálně vydaná defakto FF a to je kniha Vraždy ve vulkánské akademii. Ono je to totiž pokračování jedné ff, které byla vydávána ve fanzinu - nevím, jak tu kdo ví, ten kdo to případně čte, proto zmíním, že fanzin je fanoušky editovaný časopis.

No právě, já to vidím přesně naopak, mezi ff na ST a oficiálně vydaným ST je podle mě tak tenká hranice, že by to nemělo být uváděno jako příklad na rozlišení mezi tím, co člověk cítí jako ff a co ne. Což je narážka na kamino "A Lanevra patri urcite k autorom, ktory patria k dobrym autorom ff (hoci z jej najnovsich diel som nic necitala), ale stale je to ff." Netvrdím tím o svých ST příbězích že nejsou FF (naopak já o nich tak smýšlím a vždy bych tak o nich smýšlela), jen říkám, že pokud bych napsala ST příběh (bez slashového motivu, nic jiného by nebylo přijato) a vydala ho, pak by se to, jestli je to ff nebo není, dalo považovat za víc diskutabilní než třeba u Klíče, protože ST scéna už celkem běžně překračuje hranici mezi ff a autorskou ST knihou, což samozřejmě HP scéna ještě nedělá - i když možná dělat bude.


Zpět na diskuzi