-


Diskusní téma: Badfiction

Datum: 08.05.2014

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Re: ...

Nu to je právě o tom, čemu říkám profesionální úroveň. Pro mě to je známka kvality. Té základní kvality. Napsat dobrý ženský román nebo dobrou fantasy a odvést na ní dobrou spisovatelsky řemeslnou práci, to pro mě známka kvality je. A vlastně si nemyslím, že to vidíš jinak. :) Taková práce si zaslouží pochvalu a taky odměnu. A právě to rozumím pod profesionální úrovní.

Něco zcela jiného je aspirovat na umělecké literární ceny nebo dokonce, když někdo napíše knihu desetiletí, která o kousíček změní náhled na literaturu.

Já slyšela o všeobecné krizi (nejen na Slovensku) jak literatury tak třeba románu.

A jaká jsem, já něco z toho připisuji efektu "každá doba, ve které žijeme je vždy v krizi" :) a u něčeho uvažuji, zda si doba nežádá nějakou tu revoluci a zda se něco opravdu zajímavého náhodou neděje v najakých úplně jiných oblastech. :) Nevěřím po pravdě sama, že průměrná úroveň literatury klesá, podle mě jen právě stále víc chybí ta mimořádná vynikající díla, krerá ji činili nejzajímavější.

Nicméně si přiznejme, že do literatury opravdu moc nevidím. :)


Zpět na diskuzi