-


Diskusní téma: A další ...

Datum: 31.10.2014

Vložil: Psisko

Titulek: Alane

Ach, ano, má dávná "spolupracovnice" z ODG. :-) Dodnes mě mrzí, že se naše cesty rozešly, ale hold, když je někdo vůl... Tím volem myslím sebe, aby nedošlo k nedorozumění. Byla to skvělá kamarádka... ale to nijak nesouvisí s její tvorbou, takže to sem tahat nebudu. :-)
Určitě by se nenaštvala, kdybys ji označila za "GLBT aktivistku", on si ODG opravdu kladl za cíl osvětu. Spíš by ji možná lehce naštval ten přívlastek "slashová". :-) No, myslím, že jsme si tak trochu lhali do kapsy a nebyli k sobě upřímní, když jsme se vymezovali vůči slashi a pak dávali aktualizace na své povídky na DS. :-) Mluvím jen za sebe.
Alane považovala psaní téměř za badatelskou činnost. Pamatuju, jak si vždycky pečlivě nastudovala informace k tomu, o čem chtěla psát, a jak ji bavilo dávat dohromady různé střípky. Pracovala neobvykle systematicky, jako vědec. Možná i kvůli tomu psala hodně pomalu, byla precizní. V jednom kuse se mnou něco konzultovala, hlavně nejrůznější "gay záležitosti", o kterých si myslela, že je mám v malíku.
Někdo může její povídky považovat tak trochu za strohé. Já je tak nevidím. Ony jen odráží samotnou autorku, řekl bych. Alane byla vždycky opatrná, když došlo na city. Nějaké čtyři roky jsme se přátelili, já si u ní vyléval srdce, ona mě utěšovala... ale nikdy jsme se neviděli ani si nevyměnili fotky. Mrzí mě, že v posledních třech letech je ještě méně aktivní autor než já.


Zpět na diskuzi