-


Diskusní téma: Seme/uke

Datum: 20.10.2013

Vložil: belldandy

Titulek: Re: ještě slovníček od Taylor

Já vím, že tenhle heteronormativní výklad je hodně oblíbený. Věřím, že na něm něco je, ale až stoprocentně přesvědčená (abych ho třeba strkala i do definice) o něm nejsem.

Nu, po pravdě o yaoi vím strašně, strašně, strašně málo. A nemám moc nárok se vyjadřovat. Nicméně, když už to jednou zaznělo to "Ai no kusabi". Tam já třeba nepochybuji, že Iason je seme a Riki uke. Jsou tam také jednoznačně v rolích pána a jeho mazlíčka, ale vážně, vy, co jste to viděli, vážně jste viděli v Rikim ženskou? Já totiž ne. Podle mě je chlap každým coulem. :)


A ještě, když se mi tu zjevil na obrázku ten Naruto. Ten je v originále heterosexuál, tedy žádný seme ani uke. Ale když se na něj podívám, ta naivita a nemotornost na něj docela sedí. Nicméně také a zejména obrovská chuť na sobě pracovat (jak japonské :)). Já nevím, je kvůli tomu jako ženská?

Zajímalo by mě, co by řekl můj kamarád, narutofilec, který nemá o yaoi ani páru a je tomu fakt rád :), kdybych mu vykládala, že je Naruto jako ženská? Nu fakt nevím, třeba by to vzal... Spíš myslím ale že ne. :)

Z druhé strany ale, stopy seme a uke principu vidím často i u HP slashe. A nemyslím si, že mi to vyloženě vadí. Když mi však připadá, že se postavy chovají vyloženě jako ženské, vadí mi to asi víc, než cokoli jiného. A to se vážně snažím nebýt programově proti ničemu.


Zpět na diskuzi