-


Diskusní téma: Pět mých oblíbených vedlejších párů

Datum: 08.10.2013

Vložil: Lanevra

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...

To jsem taky netvrdila, jen povídám, že je mi to bližší než, jak ty říkáš, jen něco málo změnit. Přijde mi, že uvažovat o tom, jaké by byla lidská budoucnost, kdyby se stalo to a to, je prostě... nuda. Nezajímavé nebo depresivní. To už je samozřejmě osobní náhled na to, co které z nás se líbí, protože z hlediska žánrového jsou oba typy sci-fi a ani jeden není jedinou definicí pro žánry.
Ono z mého úhlu pohledu je už i těžké stvořit pro mě dost uspokojivě odlišné mimozemšťany. Když se na rasy v sci-fi podíváš vidíš v nich odrazy vymřelých lidských kultur nebo těch vzdálených západnímu světu (japonsko a spol). Je jasné, že když to předhodíš průměrnému američanovi vypadnou mu oči z důlků a řekne si "Páni! Ty jsou ale jiní než my!", jenže já si spíš řeknu "Jo, tak tohle převzali z antického řecka, tohle jsou japonské kodexy cti, tady zase vidím vliv hinduismu" a tak dále.

To co člověk vidí jako první na něm často zanechá silné následky. Třeba je to docela dobře vidět i na oblíbených párech ve ff. Pro mnoho čtenářů je pár o kterém si četli ve své první ff dlouhou dobu ne-li navždy srdcovkou. Prostě vůči tomu prvnímu porovnávají.

Na význam "Miluji tě až za hrob..." se ptej spíš až budu zase nalitá. :-D Takhle za střízliva o ní mluvit je skoro až škoda, aby se nerozplynulo to tajemno. :-D
Ale ne, tam přeci o žádné světy nejde, je to o jednom nápadu a záleží na interpretaci čtenáře jaký nápad to je. ;-)


Zpět na diskuzi