-


Diskusní téma: Pět mých oblíbených vedlejších párů

Datum: 08.10.2013

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...

Nu, ale tahle ta věc - vytváření nových světů - existuje ve sci-fi i fantasy jako významný fenomén, ale (pozor - teď použiji stejné tvrzení jako ty :) ) nedefinuje je.

Pro mě jsou zajímavé a mám pocit, že z odstupu stále zajímavější ty, které nevytváří jiný svět, ale spíše uvažují o tam našem. Udělají nějakou změnu a přemýšlí, co to s tím naším světem udělá. A právě tenhle způsob uvažování mi možná na sci-fi připadá asi vůbec nejzajímavější.

Ale s tvrzením "Možná je tvůj pocit, že je sci-fi hlavně povídka dán také skutečností, že tak začínal a vydával se v časopisech" musím souhlasit.

S tím určitě hodně souvisí. Z téhle doby navíc pochází většina povídek, které jsem jmenovala. A je to pro scifi "zlatá éra".Což je prostě terminus technicus. Té době se tak říká, nicméně to, každý tak nemusí opravdu brát.

Důležité je, že já to tak asi sama cítím, že to byla zlatá doba. Byla to každopádně doba, která žánr sci-fi definovala. A asi proto, to, co se tehdy vyprofilovalo jako sci-fi, mám tendenci jako sci-fi vnímat.


Zpět na diskuzi