-


Diskusní téma: Pět mých oblíbených vedlejších párů

Datum: 06.10.2013

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Re: Re: ...

No já v tu chvíli myslela spíš na literární sci-fi - povídky Asimova, Bradburyho, Heinleina a tak podobně. To je pro mě sci-fi klasika. A bez povídkové formy si ji skoro ani neumím představit.

Poněvadž si ale nepamatuji vůbec žádné literární zástupce žánru "space opera", jmenovala jsem místo toho Hvězdné války. A popravdě to bylo asi trochu zavádějící. (Hvězdné války jsou totiž svým způsobem spíš fantasy než sci-fi.)

Nicméně ano, Star Trek je seriál a jednotlivé jeho epizody splňují ono povídkové zadání - jedna epizoda - jedna zvláštní situace, která se nějak zakončí ještě v tom samém díle.

Nicméně právě proto, že je Star Trek seriál má zároveň možnost stavět na postupném rozvíjení charakterů a vztahů mezi postavami.

Neboli, já si myslím, že Star Trek je sci-fi. Spojuje povídkovou formu se seriálovým formátem, což je koneckonců pro americké seriály velice typické. Jako seriál má na své straně tu možnost běhu na krátkou i na dlouhou trať.

Sama bych pro Star Trek výraz "hvězdná sága" asi nepoužila, nicméně ... pokud jde o filmy, tam je to možná už docela na místě. To je zas trochu o něčem jiném.


Zpět na diskuzi