-


Diskusní téma: Chrastění Malloryho řetězů

Datum: 25.09.2013

Vložil: simon

Titulek: ...

Nejprve chci poděkovat Assez za sepsání podobné (sebe?) analýzy. Tohle téma už dlouho budilo můj zájem. A přestože mi stále zůstává záhadou, byl to víc než poutavý rozbor. :)

Také chci poděkovat belldandy za uveřejnění článku! Díky. :)

A nakonec i já si přidám trošku do mlýna diskuze. :D

Budeme-li se na to dívat "reálnýma" očima, je snarry krajně nerealistický. Samotný základ, že jsou oba gay/bi je poměrně dost pofidérní.
Vždyť láska SS (a zřetelně romantická!) k Lily byla jedním z určujících faktorů jeho života. A potažmi charakteru. Z mého pohledu vyplývá, že v každý gay SS je tedy OOC.

Navíc je mezi nimi velký sociální i věkový rozdíl. Neřku-li společná minulost plná bojů, nespravedlností a křivd. To rozhodně není podobné jako klackovité pubertální srovnávání ve stylu drarry. To je čirá nenávist.

Pravděpodobnost jejich spojení (myšleno v obecném významu) je dost - bráno čistě racionálně - krajně nepravděpodobná.

OVŠEM dovedu si jejich spojení představit v čistě fyzickém smyslu.
Harry je v podstatě opuštěné dítě (jakkoliv je dospělý) a nikdy neměl ve svém životě dobrý mužský vzor. Buď zradili (Brumbál), umřeli (Sirius, Lupin) nebo byli absolutně příšerní (Vernon, Snape). Dovedu si tedy představit, že v "podlehnutí" svému bývalému profesorovi, nenáviděné ale respektované autoritě, by byl jistý akt kompenzace v náklonnosti k otcovské autoritě.
Navíc jsou tu ty jeho věčné sebepoškozující tendence. A vztah se SS rozhodně nelze považovat za "konstruktivní".

Severuse si taky dovedu představit jako velmi osamělého muže, který je svým způsobem velmi infantilní. (Považte, nikdy neopustil svůj skutečný domov - Bradavice. Neustále lpí na lásce k dívce, která je mrtvá už přes deset let.) A najednou se objeví muž, který dílem připomíná jeho dávno mrtvou milovanou a postavu Jamese Pottera, kterého sice nenáviděl, ale nutně mu jistě záviděl. (Vzhled, postavení, finance atd. Všechny faktory, které on neměl a James ano, a které mu z jeho úhlu mohly vyhrát lásku Lilly.)
Sex mezi nimi by pak byl z jeho strany jakousi směsí dehonestace Jamese Pottera, posmrtným dotykem Lilly Potterové, i hluboké potřebé přiblížit se něčemu nevinnému, dětskému.

V tomhle podání je pro mě sblížení SS/HP racionálně odůvodnitelné, ale mělo by pak podobu čistě fyzickou, silně nevyváženou, krajně temnou a plnou závislostí. A de facto destruktivní pro oba dva.

Nakonec ale ještě chci dodat, že ve skutečnosti jsem velmi nekritický a VELMI iracionální čtenář, takže autorům zbaštím prakticky cokoliv a snarry mám vlastně docela rád. Takže pište dál! :)

Jen bych přítomné ff autorky rád vyzval, aby se někdy pustily i za hranice charizmatické osobnosti mistra lektvarů.
(Třeba Albus Brumbál je skvělá postava, ale já nic... :))


Zpět na diskuzi