-


Diskusní téma: Chrastění Malloryho řetězů

Datum: 20.09.2013

Vložil: xinef

Titulek: Re: Re: Re: Re: romantismus

Tématu EK se záměrně vyhýbám. Ano, četla jsem ho. Ani nevím, jak jsem k němu došla, ale jsem ráda, že ho mám za sebou, protože jak vidím, jde o klasiku českého HP fanfiction.
Přečetla jsem ho až do konce. Má ubohá paměť je tak děravá, že si nejsem ani jistá, o čem to vlastně bylo. To je velká ostuda. Dobrá, dobrá, myslím, že vím.

Co se mi tam nelíbilo? Kolik důrazu tam bylo kladeno na Nitrozpyt a Nitrobranu- To jako byla rozebírána mysl kouzelníka, jak jsme se mohli toulat v jeho „vnitřním“ světě. Že ti tři se mohli domlouvat pouze skrze své myšlenky a ani spolu být nemuseli. Prostě mi to tam nesedělo, pitvání se v tom, jak vypadají jeho bariéry, kterými si chrání svou mysl, takovéto popisování. Asi to chce určitou představivost a metaforické vidění, já jsem zrovna člověk, který má rád metafory. Hrabání se v něčí hlavě mi nepřijde zajímavé. Vůbec to není zajímavé, když můžete vidět, co si kdo myslí. Není právě zajímavé to, že to nevíte? Prostě mi tohle nesedí. Tečka.

Homosexuál je taky chlap. Kolik homosexuálů je vlastně takových těch afektovaných slečínek? To, že jsou vidět víc, než ti normální, ještě neznamená, že jsou všichni takoví.

Zjistila jsem, že se mi na slashi nelíbí dvě věci. Když si to rozdají dvakrát po sobě (asi nejsou dost dobří, když nedokážou druhého uspokojit hned napoprvé) a když mají chuť povídat si po sexu. Není spíš normální, když si jdou zapálit anebo ještě lépe - usnou, protože jsou vyčerpaní?

Dobře, že nevíš, o čem mluvím. Mě nikdo tyhle písničky neučil. Možná je to škoda. Dneska každý dělá oslavu, že mu tam přijde zahrát placený muzikant. Moje babička vzpomíná, jak muzikální rodina byli a když se takhle sešli, vždycky seděli u stolu a zpívali si sami. Myslím, že na tom něco je. Škoda, že se to vytrácí.

Jo, docela logická reakce. Snape je na chlapy a já také, takže je to jasné, ne? Jako nevybouřený mladíček by si klidně mohl chtít jen tak nezávazně užít. Starší chlap… no, není to přímo ideální? Co na tom, že je to Snape. Ptáka má, tak jaképak copak. :D
Ty, ale já si myslím, že tohle je realističtější uvažování: „Tak já jsem na chlapy, tolik nás zase není stejného ražení, mladý a docela pohledný. Jaktože se mnou nechce Snape spát? Vsadím se, že tolik nápadníků nemá. Jak mě mohl odmítnout?“ Myslím, že ve skutečnosti přemýšlíme spíše tímhle způsobem, ale navenek to maskujeme vznešenými slovy.

Tak já jsem si myslela, že když už Severus začne investovat, že bude doufat, že je to s Potterem na celý život. Ale máš asi pravdu, on by pořád pochyboval a pořád by to bral s rezervou. Ale i tak by cítil zklamání, protože to s Potterem vypadalo nadějně.

Ach tak, jenom hudba? Ale přiznávám se, že se mi strašně líbí ty jejich účesy. Ta extravagance mi trochu připomíná nové romantiky z raných 80. let. Nesnáším, když nějaký umělec začne tvrdit, že se stydí za to, jak se oblékal v 80. letech. (Nemyslím u nás.) Já to období žeru. :D Tedy bylo normální obléct si i pytel od brambor a tančit jako s křečí v celém těle. Ideální svět.


Zpět na diskuzi