-


Diskusní téma: Chrastění Malloryho řetězů

Datum: 20.09.2013

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Re: Re: ...

Už jsem řekla, že důvody, proč čtu snarry považuji za emocionální a nikoli racionální a nechci si v tomhle žádnou umělou racionalizaci přespříliš pěstovat. Proto, prosím, berte, co píšu s rezervou. Nicméně ... si dovolím Assez v tomhle trochu podpořit.

Můj manžel je něco jako odborník na populární hudbu, opravdu hodně o ní ví a zároveň je to asi jeho největší koníček.
Já naproti o tom nevím nic a vyznačuji se tím, že nemám naprosto žádný hudební vkus. (Proto se s ním o hudbě nikdy nepřu. Co on řekne od hudbě, to je u nás doma pravda.)

Nicméně přesto jsme se mohli sblížit na základě toho, že existuje ještě dost témat, která nás oba dva zajímají.

A popravdě po čase rodinného soužití, máme společné témata hlavně v tom, co se zas přihodilo ve školce, že s tou blikající žárovkou by se už vážně něco mělo udělat a kdo že tady (konečně!) uklidí. :)

Já si tu dovolím lehce nadnést, že ve fanfiction je obvyklé Harryho idiocii nadnášet. Kánon nezadává důvod si myslit, že je mimořádně blbý. Myslím, že je student průměrný až lehce nadprůměrný. Řekněme, že je to docela chytrý kluk na to, co všechno řeší kolem.

To, že mu nejdou zrovna lektvary zas až tak mnoho neznamená. Já sama měla jeden rok v pololetí na střední z biologie jedničku a na konci roku jsem se musela nechat přezkoušet, abych nepropadla. A to po té, co se nám vrátila původní učitelka. Na prvního půl roku totiž odešla. Takové věci se zkrátka stávají ...

Je to přeci jen pořád nejvíc o tom, zda mohou překonat tu vzájemnou nevraživost. To, jak jeden druhého vidí.

My snarristky si samozřejmě pěstujeme pocit, že toho mají Harry a Severus společného hodně. :) Zejména ten pocit, že je lidé soudí podle něčeho (znamení zla, jizvy) dříve než je opravdu poznají. Takže by si mohli rozumět aspoň v pocitu ukřivděnosti. :)

A ano, podle všeho mají oba náklonnost k předmětu zvanému Obrana proti černé magii.


Zpět na diskuzi