-


Diskusní téma: Chrastění Malloryho řetězů

Datum: 19.09.2013

Vložil: Mariana

Titulek: Souhlasím

Připadám si, že není úplně vhodné, abych reagovala, přesto si něco málo nakonec neodpustím.
Nemůžu přispět jako autorka snarry, jako čtenářka však ano. V těchto intencích uvádím, že jsem se v článku našla a ona snaha o napravování Severuse a dopřávání mu štěstí se u mě dá označit za jeden z pilířů mého vnímání snarry a rozhodně je tím, s čím se dokážu velice snadno ztotožnit. Proto nevidím autorčin text pouze jako osobní zpověď, ale jako regulérní článek z HP FF teorie. Podle mého názoru vyjadřuje vědomé či skryté cítění mnohých příslušníků snarry komunity. Což opírám o to, že se k nim řadím a článek mi na mnoha místech mluví z duše. Nejde ale jen o můj názor. Spatřuji to i v mých oblíbených snarry povídkách. Nebo ještě přesněji – ke čtení si vybírám povídky, které této představě odpovídají. CHCI to tam vidět. Chci, aby Severus pochopil, dostal šanci, odpuštění, byl šťastný.
Trochu mě mrzí, že tu nevidím nikoho reagovat třeba na otázku, proč se dobré autorky (snarry) fanfiction k Severusovi a Harrymu stále vracejí, vkládají do nich svůj čas, energii, sebe... když by třeba mohly psát něco vlastního. O jiných postavách. Z pozice čtenářky by mě moc zajímal názor další autorky snarry – jestli i ona si Harryho a Severuse zvolila z podobných důvodů, které jsou v článku uvedeny. Proč je zvolila. Zrovna je.
Já fanynkou snarry rozhodně jsem. Ale ne bezvýhradní a nejspíš asi dost vybíravou. Při čtení čehokoliv – fanfiction nevyjímaje – hledám především emoce. A odpovědi na některé své soukromé otázky, které se zdaleka netýkají pouze světa HP. To jsem na úrovni, v níž dokážu uvěřit a ztotožnit se, našla zatím právě jen u snarry. Harry a Severus mají v mých očích spolu prostě nějaké pouto, patří k sobě. Pro mě je to takhle „správně“. Moc krásně odpověděla belldandy – v prvé řadě to tak prostě cítíme. O racionální zdůvodnění zase tolik nejde. Ale někdy (třeba jako právě při čtení assezina článku) si říkám, jestli to není jen únik. Ona dokázala vyjádřit, proč právě snarry. Formou vhodně položených otázek se podle mého názoru dokázala povznést nad sebe a svůj názor a nadhodit, že autorky snarry nejspíš mohou mít společného něco, co je k psaní tohoto páru vede. Že tady jisté zobecnění možná najít lze – a právě toto považuji za hodno bližšího zkoumání :) CO to je – to, co mají společné? Nevidím jako zásadní otázku – Který pár? – ale – Když snarry, tak proč? Co nás vede k tomu psát a číst právě snarry? Naprosto chápu, že každý má právo na svůj oblíbený pár.
A jen tak na okraj... Myslím, že není snarry jako snarry. Co autorka, to jiný pohled na ten pár, na Severuse, na Harryho. Proto naprosto nejvíc přikyvuju na tezi, že autor/autorka fanfiction do svého díla chtě nechtě promítá sebe.
P.S. Povedená ilustrace, líbí se mi.


Zpět na diskuzi