-


Diskusní téma: Chrastění Malloryho řetězů

Datum: 18.09.2013

Vložil: kami

Titulek: Re: Re: ...

(Ja som tušila, že sa ma na to opýtaš. :D)

Osobne si myslím, že z logického dôvodu, všetci, ktorí si prešli prvou vojnou sa stali akousi stratenou generáciou, ktorá je príznačná po 2. svetovej vojne. To ich jasne spája, pričom ich to aj vylučuje z bežného života a tým pádom aj zo života Harryho generácie.

Keby som sa mala pozrieť len čisto na Siriusov a Severusov charakter. Obaja sú stopercentne tvrdohlaví a hrdí. Neboja sa stáť si za svojím, aj keď to znamená odmietnutie spoločnosťou (viď Siriusova rodina, u Severusa je to celé okolie). Obaja sa doslova vyžívajú v tom, že sú iní. :D Neprekáža im, keď ubližujú druhým. Myslím si, že sú samostatní, Snape určite, Black potrebuje síce trochu lásky, ale to neznamená, že sa nedokáže o seba postarať. Nutne tiež potrebujú experimentovať (záškodnícka mapa, sectumsempra) a dokážu silno nenávidieť a odmietajú pravdu, ktorá sa im nehodí. (napr. že Potter nie je James, a že Severus je na tej dobrej strane).

Remus a Severus sú si podobní najmä pokojom, introvertným chovaním, flegmatickosťou (ja viem, že podľa teba je cholerik), prístupom k vzdelaniu, Rowlingová ich oboch dokonca postavila do úlohy špeha, čo považujem za najdôležitejší spájací znak. James, ani Sirius by špehov robiť nedokázali.


Zpět na diskuzi