-


Diskusní téma: Sansa

Datum: 13.09.2013

Vložil: Lanevra

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...

Safra, nerozšiřuj mi pořád ty komentáře! :-D :-D :-D Celé koupání a mytí vlasů v koupelně uvažuji co ti napsat a ty mi to zase překazíš rozšířeným komentářem. :-D :-D :-D :-D

Fanfiction je moderní lidová slovesnost, která vždy přesahovala žánry literatury a dokonce i její základní styly. Všechny styly a žánry začali být tomu, co se člověk vymyslel, masivně vnucovány až se vzrůstající vzdělaností a skutečností, že prakticky vše se stalo zapsaným a ústně podávané "pohádky" prakticky zcela v moderním civilizovaném světě vymizeli. Udržují se jenom v podobě hospodských historek a městských legend, jenže i to už je zapsáno na tísíc a jeden způsob. Myslím si, že fanfiction patří právě vedle hospodských historek a městských legend, patří lidem ne umělcům a spisovatelům, jako všechny ty žánrovaná a stylovaná díla na pultech obchodů. :-)

S tvým vysvětlením nutnosti pojmu slash souhlasím, to mám samozřejmě také v hlavě, avšak říkám k tomu, snad trochu povýšeně, že já jsem tedy ve svém uvažování o sto let napřed před ostatními kdy už vnitřně to označení nepotřebuji. :-D I když chápu, že lidé ho potřebují a chápu že z hlediska vzájemné komunikace je stále ještě nutné. Mimojiné jak říkáš že jednou nastane doba, kdy bude jedno kdo je členem pár (a já osobně odmítám i nutnost striktně tvořit rodinu jen ve dvou dospělých a jejich dětech), tak to je právě má ideální utopická budoucnost jakou bych si přála ještě zažít - mimo celé řady jiných představ. :-D
Je to prostě tím, jak chápu psaní ff. Není to o tom, že kouknu a musím nutně spárovat jenom chlapi, je to o tom, že kouknu, vidím dvě zajímavé postavy co se k sobě z nějakého důvodu hodí a tak je dám dohromady bez ohledu na jejich pohlaví nebo konec konců živočišný druh.
Pravda, píši a mluvím hlavně o slashi v HP, nicméně to není obrazem toho, co mám v hlavě, to je pouze filtrace vzhledem k prostředí a komunitě ve které se pohybuji. Dej mně někam, kde budou stát o hetero páry a budu ti o nich mluvit se stejným zapálením a nadšením jako o snarry. Ukaž mi, že můžu napsat povídku na pár Giles/Willow a budu mít ohlas (ano, jsem pokrytec, když už něco napíšu, chci aby to také někdo četl a komentoval, protože je to má jediná odměna za snahu a přestože mě vymýšlet příběhy baví, nemusím je proto nutně uvádět na obrazovku počítače a na internet, když vím, že o ně není zájem) a budu ti o něm psát.

No ano, tady jsme zpět u toho, že slash je podle širšího mínění něco vybočující z řady, zatím co het je přece normální povídka/fanfiction. Takže ano, nejspíš by nebylo vůbec na škodu určit jistá pravidla a kategorie i pro hetero povídky (hmm, co bys řekla místo slůvko "het" dát spíše slůvko "hetero"? Možná že by to foneticky bylo pro některé přijatelnější.), aby v tom byla vzájemná spravedlivost.


Zpět na diskuzi