-


Diskusní téma: Sansa

Datum: 12.09.2013

Vložil: Lanevra

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...

V první řadě myslím začínáš špatně už jen tím, že slash bys označila za nadžánr. Hlavním žánrem všech těch povídek je fanfiction, která se pak dá rozdělit na slash, non-slash a gen.
Ano, tím vyřazujeme originálky, nicméně, řekněme si to naplacata; originálky jsou klasická literatura, pod ff nepatří a jedině ff se rozděluje do kategorií slash, non-slash a gen. U povídky vydané ve sborníku není žádné označení slash a žádní literární kritik nebo expert by ho nepoužil, kdyby se snažil k příslušné povídce přiřadit žánrování. Jednoduše proto, že fanfiction nebo dokonce slash není doposud uznaný literární žánry, ač se domnívám že by být měl.

Potom už tu máme samotnou otázku názvu "kategorií" a k ní přiléhající skutečnost, že het a gen jsou slova, kterým lidé buď nebudou rozumět nebo je neuznávají (jedná se zvlášť o slovo het, znám několik takových, co ho považují za hloupost). Za těchto podmínek by muselo existovat místo, kde někdo jasně a stručně určí hranice pojmů, něco jako wikipedie, které by lidé respektovali. Myslím si, že podobným místem je třeba fanlore, ale nic takového u nás není.

Jinak "Můj I-Chaya" (říkej to česky nebo třeba i "Můj sehlat", já už budu vědět o co go. ;-) :-)) je myslím naprosto jednoznačně zoofilní slash. Oba aktéři jsou mužského pohlaví a také jím zůstanou, myslím si, že pohlaví by mělo hrát zejméně v tomto případě klíčovou roli, protože přeci jen, Spock je také jiného než lidského druhu a přesto jsou spirk povídky označovány normálně jako slash a nikdo o tom nediskutuje. ;-)


Zpět na diskuzi