-


Diskusní téma: Severus Snape jako nepovedená postava

Datum: 30.08.2013

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...

OK. To s tím EQ beru.

Ale když Brumbála líčíš jako schopného někoho odsoudit k smrti a při tom se o kousek dřív divíš, proč by měl být roven Voldemortovi, tak mám pocit, že tenhle kontrast odpověď sám nabízí.

Ze svého bohužel jediného rozhovoru s jednou harrymort shipper soudím, že se AB a LV mnohým jeví jako v podstatě stejní, jenže Brumbál (ač je také lesčeho schopen) si u toho hraje na toho hodného dědečka. Tedy jim vadí "přetvařování".

Tady musím dodat, že osobně považuji přetvařování za trochu přeceňovaný lidský rys. Totiž, kdekdo (já taky) občas někoho obviňuje z přetvařování, ale mám dojem, že lidé nejsou až tak falešní, jak jim podsouváme. Oni víceméně jsou tím na co si "hrají". Ta role, kterou před ostatními nabíráme je samozřejmě vždy zjednodušením naší osobnosti, ale připadá mi trochu příkré vidět v tom "přetvařování".

Mám hodně ráda tu teorii, že Brumbál se v té roli hodného dědečka cítil dobře proto, že tato jeho podoba nebudila v druhých strach. Kdyby se jim ukazoval jinak, možná by se ho báli pro jeho moc. Což ho mimo jiné představuje jako někoho, kdo si svou moc nijak mimořádně neužívá a naopak se snaží působit jako vcelku bezpečný potrhlík, protože s tím se lidé dokáží bavit celkem bez zábran.

Ale taky to tak nějak předpokládá, že trochu potrhlý byl. Bylo by myslím příliš náročné něco takového hrát jen pro druhé. Jako někdo, kdo si myslí, že já sám poněkud potrhlý, si o tom troufám dát svědectví. :)


Zpět na diskuzi