-


Diskusní téma: Severus Snape jako nepovedená postava

Datum: 29.08.2013

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: ...

Asi mluvím "o základních rysech postavy, které jsou pro ně stejné", ale mám dojem, že pokud nezačneme mluvit o konkrétních jménech, stává se tahle debata příliš abstraktní. :)

Tak tedy mohu říci, že vidím, že existuje třeba nějaký Tiřin Snape - to mi zrovna přijde jako markantní příklad. Mám pocit, že svého Snapea má třeba i TruTru. Ten z Dva tisíce obrátek mi připadá spřízněný s tím s Vivere Porty. Přijde, že mnoho podobných rysů mají i Enahminy Snapeové - většinou tam hraje hodně výraznou roli pocit provinilosti a ublíženosti, ale uznávám, že se v dalších detailech liší. A pak třeba ... Lanevra. Jestli nic jiného, tak se její Snape vyznačuje tím, že není nikdy statečný. :)

Tak tedy, nějak takhle to myslím...

Occamova břitva samozřejmě neplatí absolutně, ale přeci jen myslím, že jde o rozumnou zásadu. Čímž nechci hned tvrdit, že je zcela nutné ji uplatňovat na tento případ. Vždycky ale existuje i nějaké složitější řešení ... kdybychom brali v úvahu vše, pro příliš mnoho řešení by pak nebylo možné se dobrat k výsledku.

Proč příliš nevěřím věcem, co jsou "navždy"? Některé věci se vážně špatně zdůvodňují ... Asi proto, že navždy je tak radikální, že může zrovna tak znamenat "nikdy".

A k těm posledním poznámkám asi není, co dodat. :)


Zpět na diskuzi