-


Diskusní téma: Severus Snape jako nepovedená postava

Datum: 29.08.2013

Vložil: kami

Titulek: Re: snape

xinef - Dovolím si reagovať. Tvoj názor na Snapea ohľadom Lily vlastne považujem za kanonický, ale popravde si dovolím vyjadriť nesúhlas Vždy som mala totiž pocit, že oni dvaja si nikdy vlastne tak úplne neporozumeli lebo mali úplne odlišné povahy. Boli ako oheň a voda, dôkazom toho je podľa mňa aj to, že Lily (predstavujem si skoro ako Ginny) vlastne priťahovali takí ľudia ako bol James a Sirius, nie Severus a Remus. A tiež si myslím, že Snape sa vlastne nikomu neotvoril, podľa mňa to nebolo zo strachu z odmietnutia ale len preto, že to nevedel, bol to podľa mňa kus sebeckosti v ňom, Lily považoval za krásnu a krásnu a milú a najmä za krásnu a jeho. Preto mi tam slovo "milovať" celkom nesedí, on podľa mňa vždy miloval najmä seba a samozrejme sa určitým spôsobom aj nenávidel. Ak by sme teda mali prijať fakt, že má rád niekoho, kto ho odmietol, vzal si niekoho, koho nenávidel a zomrel, ako to už povedala belldandy, na tom je pre mňa skôr niečo chorého. Ale z kanonického hľadiska, z hľadiska Rowlingovej máš pravdu, tú však ja odmietam, pretože sa v knihách objavila znenazdania a nebola pre mňa dostatočne odôvodnená.


Zpět na diskuzi