-


Diskusní téma: Severus Snape jako nepovedená postava

Datum: 28.08.2013

Vložil: assez

Titulek: Re: Re: ...

Mně se zdá, že znáš dost literatuty, belldandy.
Domnívám se, že to, jak Snapea chápeme, naše psaní ovlivňuje. Ale to, co říkáš, se mi moc nelíbí z toho důvodu, že znám autorky, které Snapea dokázaly napsat několikrát jinak. Jak je tedy možné, že to dokázaly, pokud ho vnímají nějakým způsobem a je to jen o tom?
Jistě - jak ho vidět chtějí. Takže třeba je to stylizace, anebo je pro ně víc důležitý způsob zpracování než postava samotná?
a pokud je pro ně důležitější postava samotná, proč nanapíšou vlastní postavu, proč se Snapem ztrácet čas?
PŘEKVAPIVOST:
Ta slova "Severusi, prosím" - prosím vás, to všichni na 100 % věříte, že to prosím znamenalo buď zabij mě, nebo nezabíjej mě?
ALWAYS A LÁSKA K LILY:
A to always, zase... proč vás podezřívám, že v tom vidíte jen to, co bylo řečeno, a ne to pod tím? Proč "navždycky" ve smyslu "miluju ji", a ne ve smyslu "jak se opovažuješ pochybovat, Albusi, že za to, co jsem udělal, nebudu vždycky cítit odpovědnost a nevyžeru si to do dna?". A navíc váspodezřívám, že se vám to od JKR nelíbí jen proto, že tak samy nedokážete cítit. *buddha*
Líbí se mi to - že to a to vadí těm, kteří si Snapea dešifrovali jinak. To je hezky vyjádřeno.
JAK TO VIDÍ BELLDANDY :)
Ó ano, už vím, co se mi celou dobu na těch Tvých článcích nelíbilo! Jak to vidíš Ty, správně, to mi chybělo. :) A vidíš? Tvůj pohled se mi líbí.
Hm, vlastně Ti teď akorát budu oponovat, že nevíme, jak Snape působí na ostatní, víme, jak působí na Harryho, protože HP knihy jsou psané z pohledu... blabla... a Ron a Mia tvoří skupinu, která sdílí názor HP... blabla...


Zpět na diskuzi