-


Diskusní téma: Existence Severuse Snapea ve fanfikčním světě

Datum: 30.07.2013

Vložil: Lanevra

Titulek: Re: Re: Re: Říct málo mnoha slovy :D

Jak jsem předestírala, neurazila jsem se ani nenaštvala. ;-) Já tu byla kvůli něčemu naštvaná jen jednou a to už jsme si s belldandy vyříkali osobně a je to OK. :-D

Počkej, počkej, ty píšeš nebo mluvíš o svých fantaziích? +zmatená+ Hele, jestli píšeš, publikuješ a nechceš být spojována se svým psaním nikde veřejně jako komentující, šoupni mi na email kde publikuješ a já si to přečtu. ;-) :-D

Jasně, to je vždycky základní jak něco autor podá a také i to, jak to myslí. To mě třeba zajímá u spisovatelů snamionek jak vlastně vysvětlují, sáhodlouze jako to děláme my tady, že Snape miluje Hermionu. Když já se nad tímto párem zamyslím, vidím jedinou cestu pro ty dva v chorobné posedlosti jednoho z nich a vzhledem k tomu, že u Hermiony k tomu fakt nevidím sklony, vidím to na chorobně posedlého Snapea. Jenže z povídky kde je chorobně posedlí Snape těžko udělá autor milostný román se šťastným koncem.

S tím určitě souhlasím, že po celém dni mezi studenty je rád když si zaleze k sobě a nemusí už nikoho vidět. Otázkou tu pro mě je, jestli když by tam s ním byl někdo druhý, jestli by ho ten dotyčný nesral taky a ještě víc. To znám z vlastní zkušenosti že opravdu chci být doma sama a lidé co mám ráda mě tam taky serou.
Proto taky říkám, že na dlouhodobý vztah se Snape nehodí a pokud z někým, tak z člověkem, co je schopný zalézt do rohu a být tak potichu, že on něm Severus ani neví. Nebo je dokonce schopný jít a vrátit se až druhý den, když ho Severus vyhodí a to bez scény. Harry, Sirius, Lucius... ti všichni jsou neustále v plné místnosti, i když jsou tam jenom oni. :-D Kdyby je Severus vykopnul nebo se anštval, tak ztropí strašnou scénu a pak prásknou dveřma. To není klid, který by chtěl.
Proto se k Severusovi hodí na dlouhodobý vztah lidé klidní a tiší, jako Neville nebo Remus.
Ale to už jsem zase sakra odbočila jinam :-D :-D Chce to konečně vymyslet ty trubky, kterými by si člověk udržel jednotnou myšlenkou.

Částečně zpět k tématu; s tím dětstvím ti to závidím. Kéž bych mohla pracovat a být sama a nebyla nikdy nikam násilně vpasovávána. :-) Ovšem samozřejmě to že se cítíš někdy osamělá chápu. :-)

Jasně, máš pravdu v tom, že nebyla až tak chudí, aby vyloženě neměli co jíst, ale když je člověk dítě nezáleží v jeho životosprávě na tom, jestli jídlo je, ale jestli mu ho rodiče dají. A také jaké podmínky při jídle má, jestli má klid, nebo je kolem řev, chaos, otec má přednášku k rodině kdy jim nadává a takové věci. Lidé instinktivně hledají pro jídlo klid, když ho nemají stávají se při jídle neurotickými a neklidnými.
Takže, malí Severus si těžko jídlo připravil sám a myslím si, že později raději popadl kus chlebe a utekl ven, než aby poslouchal své rodiče nebo se s nimi musel hádat. S tím kusem chleba si vystačil celí den, protože lepší narychlo do sebe večer narvat večeři, než se muset vracet na oběd. Ještě pravda ho mohli krmit Evansovy, ale nemyslím si, že by to dělali. Ty já spíš vidím jako středostavovskou rodinu, otec učitel, doktor nebo něco takového a v šedesátých letech... dělání třídních rozdílů frčelo a slušné rodiny se s lidmi jako Severusovi rodiče nebavili.

Haha! Tys jak já! :-D V létě, v zimě, furt dlouhé rukávy, fusekle na nohou a věčné stěžování, že je člověku zima. Taky tě za to příbuzenstvu nesnáší, že oni jsou spocený jak myši, protože ty musíš mít teplo? :-D

Knoflíšky jsou hlavně vina filmu, s tím s belldandy souhlasím, nicméně pokud přijmeme za platné, že moda v kouzelnickém světě by se podobala přelomu 19. a 20. století, tož tak jsou knoflíky fakt nasnadě a nejen u Severuse, al etak nějak u všech co se neoblíkají po mudlovsku. Stejně, právě mám fascinující představu Severuse v carské uniformě a s korzetem pod ní. :-D

By ses divala jak jsem na některé věci vztahovačná. ;-) :-D Ale tvůj komentář tady jsem si osobně nebrala ani trochu. Docela mě zaujalo to co, říkala tady belldandy že je podle ní tvé podání Severuse jak jsi ho popsala v tom svém příspěvku tady, podobný Severusovi od Tiry. Já bych s tím souhlasila, protože mám dojem, že v některých bodech je mé podání Severuse přesný opakem toho Tiřina. To jen tak myšlenka na okraj.
Jak někdo jiný do háje dělá, že napíše svou myšlenku do 100 slov a ono to má smysl? :-D Napsat dlouhou ptákovinu je snadné, napsat něco krátkého je umění. :-D


Zpět na diskuzi