-


Diskusní téma: Existence Severuse Snapea ve fanfikčním světě

Datum: 20.07.2013

Vložil: Lanevra

Titulek: Re: XX

Doufám že jsem to správně pochopila, když si myslím že tímto: "Myslim, ze jeho pritelem se muze stat nekdo, kdo mu muze konkurovat jeho genialitou, pripadne u nej obdivuje nejakou jinou povahovou vlastnost." říkáš že by Snape mohl milovat jen někoho, kdo je stejně inteligentní jako on nebo koho by obdivoval. Jestli ano, tož chci říct, doufám že nevadí další slovní průjem, že s tím nesouhlasím.
Severus je arogantní sociopat, na tom se shodneme (myslím přinejmenším my dvě snad částečně ano), a takoví člověk bytostně nesnáší konkurenci. Realita je opravdu takové, že geniální lidé se vzájemně nesnáší a jdou si všemožnými způsoby po krku (nejčastěji na konferencí v proslovech a v knihách) a proto vyloženě nesnáším prakticky jedinou zápletku kterou dokážou autorky snamionek vymyslet a to, že Snape obdivoval Hermioninu inteligenci a zvláště lektvarové schopnosti. Kdyby opravdu viděl že je stejně dobrá jako on nebo dokonce lepší (běžná zápletka. S: Dračí zub. H: Hadí zub! S: Ne, dračí! H: hadí protože bla bla bla. S: Páni máte pravdu, jste lepší než já a já vás kvůli tomu miluju) od prvního ročníku by ji cupal tak, že by OVCÉ sotva udělala a třásla by se při pohledu na kotlík víc než Neville.
Ale samozřejmě je schopný mít za vzor, který může i milovat, někoho kdo je schopnější a mocnější než on, někoho jako Voldemort nebo Brumbál nebo čert to ven všemocného Pottera. Jenže takoví člověk musí být prokazatelně lepší než Severus, tak dobrý, že je to schopný uznat a pořídit se tomu. A dosáhnout něčeho takového není snadné.
Tím chci říct, že Severus potřebuje sice někoho chytrého - s úplným volem by to bylo jako kdyby normální člověk mluvil a žil s mentálně retardovaným - ale dotyčný nemůže být stejně dobrý ve všem jako sám Severus.
Jo, ješitnost je pěkný svině. :-D


Zpět na diskuzi