-


Diskusní téma: Existence Severuse Snapea ve fanfikčním světě

Datum: 18.07.2013

Vložil: Lanevra

Titulek: Re: Re: Re: .....

Jo, myslela jsem si, že to je na mě. :-) Musím říct, že asi nevidíme Severuse stejně, protože já vidím Severuse jako ošklivého, vyhublého na kost s mastnými vlasy, křivíma zubama, špatnou životasprávou, poměrně dost holdujícího alkoholu, s průměrně velký penisem co má v sexu buď malé zkušenosti nebo rovnou nějakou úchylku, která mu neposkytuje možnost si ty zkušenosti obstarat.
Povahově je to geniální sociopat znechucený lidmi v okolí, netrpěliví s jejich nedokonalostmi, cholerický zejména když přijde na některé situace, velký samotář co po lidské společnosti ani v hloubi duše netouží, mírně neurotický, pravděpodobně trpící alespoň lehkou OCD, ironický a sarkastický až za hrob, vlastně docela zbabělí (volí útěk pokud má kudy a jak), manipulativní, občas depresivní, bez soucitu ať už s lidským kolektivem nebo s jedincem (až na určité výjimky), bez přebujelého svědomí (když někoho zabije nestráví zbytek života bičováním se), trochu sadista s nutkavou potřebou mít nad lidma navrch pomocí zastrašování a tyranie, pomstychtiví a egocentrik (což je z popisu výše už zřejmé).
Když ho chcete k něčemu donutit, tak takové věci jako prošení, přemlouvání, plané vyhrožování nebo apelace na morální zásady jaksi neplatí. Aby pro vás něco udělal musí vás milovat (pár takových lidí se najde, ale dali by se spočítat na prstech jedné ruky) nebo jste velice mocný (asi jako Brumbál nebo Voldemort) případně najdete nějakou silnou páku (třeba ho otrávíte neznámým pomalu působící kletbou na kterou znáte lék jenom vy).
Na druhou stranu mu naprosto uznávám schopnost se skutečně zamilovat, jen si myslím, že jeho láska není sebeobětavé jako spíše sobecká a sebezhoubná. Člověk kterého miluje musí být výhradně jeho, musí se věnovat výhradně jemu a musí být stále k dispozici. Když si náhodou takoví Severusem milovaný člověk vybere někoho jiného, tak se na něj stejně jako na člověka kterého si vybere snes ze Severusovi strany velký hněv, zášť ba až nenávist.
Věřím však, že pokud si dotyčný vybere Severuse má zajištěno že pro něj Snape snadno zabije, aby ho ochránil nebo učinil šťastným, protože se na něm fanaticky a nezdravě závislí. To ale samotnému Severusovi přináší velké problémy, protože ho to do jisté míry zbavuje racionálního rozumu a žene do situací, kterým by se vyhnul a proto je takové jeho láska sebezhoubná.
Severus Snape by prostě neměl nikdy milovat, pokud si chce zachránit život, čest, zdraví rozum, pověst a vůbec tak sám sebe. :-D

To co jsem vypisovala bylo myšleno tak, že přesně takhle si myslím, že by měli lidé odpovídat vzhledem k tomu, že jsou oblíbené povídky ve kterých je Severus krásný statečný hrdina. ;-) Já odpovídala úplně jinak.

(Bože, ano, nedělám celé dny nic jiného než že uvažuji o imaginární psychologii Severuse Snape a desítek dalších postav. :-D :-D :-D)


Zpět na diskuzi