-


Diskusní téma: Alternative universe

Datum: 12.07.2013

Vložil: Rocia

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: black-lana.webnode.cz

Já jsem na začátku o tom rozdíle ani moc nepřemýšlela a prostě považovala za slash všechny příběhy o lásce/sexu dvou (tří...) kluků/mužů. A i teď ten rozdíl sice vnímám (už proto, že třeba dává trochu jiné možnosti), ale ztotožnila bych se s tím, že "kanonické homosexuální příběhy píšou podobní autoři pro podobné publikum. Vyhledávají ji ti stejní lidé a to z podobných důvodů jako ty nekanonické."
Navíc ono s tou sexuální orientací je to docela složité, jak už ty i Lanevra zmiňujete. A ve spoustě děl typu HP se ve skutečnosti nedozvíme vůbec nic o tom, jak třeba dospělé postavy prožívají svou sexualitu - a jeden vztah s osobou opačného pohlaví tak ještě nemusí vůbec nic znamenat. Taky jsem četla pár příběhů třeba o vztahu RL/SB, které krásně zapadaly do kánonu... A třeba Remus je vůbec zářným příkladem - četla jsem, že například režisér HP a vězně z Azkabanu ho opravdu viděl a v zásadě zobrazil jako homosexuála - a mě to taky při sledování toho filmu tak přijde, i když člověk už je tím slashem dost poznamenaný :-) A Remusův vztah s Tonksovou mi nikdy neseděl a vždycky mi přišel takový nepřesvědčivý a narychlo spíchnutý, aby taky někoho měl a - s jistou nadsázkou - aby mohl zanechat nějaké opuštěné dítě, které by zrcadlilo osud HP :-)
Jinak díky za zajímavý článek, Bell :-)


Zpět na diskuzi