-


Diskusní téma: Alternative universe

Datum: 11.07.2013

Vložil: belldandy

Titulek: Re: black-lana.webnode.cz

Ad. Víš, myslím si že se změnou právě jedné jediné věci musí logicky přicházet sto dalších změn ...

Vím, ale ne vždy věřím logice oné posloupnosti, tedy tomu, že by se postavy z kánonu skutečně dobraly ke konci, který jim autor předepsal, jen základě oné jedné změny.

Ad. Dá se opravdu povídka odehrávající se ve Star Trekovském Temném zrcadlovém vesmíru považovat za jakkoliv AU příběh?

Bít tě samozřejmě nebudu :), ale ty sama jsi mě vedla k používání termínu alternativní vesmír. A ten nemám tak jasně spojený jen s literárním pojmem. :) - tak tedy. On to nepochybně je alternativní vesmír - jenže kanonický.

A ještě bych dodala, že to dle mého povrchního dojmu "mirror universe" ve fanfiction autorům stejně slouží zejména jako záminka k tomu, aby si dělali, co se jim zamane. Teda - oni to děljí i tak ... bez MU. :)

Ve snaze ti nějak vyhovět jsem ještě změnila nadpisek nad zrcadlovým vesmírem (z "kanonické AU" jsou "kanonické alternativní vesmíry"), i když chápu, že tě takový nicotný ústupek asi neuspokojí. :)

Mimojiné, ty dvě povídky, které mám umístěné jako příklady povídek ze zrcadlového vesmíru, by nejspíš nějaký literární purista stejně za kanonické nepovažoval.
Už proto, že jde o slash. (I když na druhou stranu mám pocit, že v zrcadlovém vesmíru se dokonce i v kánonu nekoukají na ty věci s orientací zas tak přísně.)
Nicméně chci říct, že ty dvě povídky jsou přísně vzato asi stejně AU.


Zpět na diskuzi