-


Diskusní téma: Alternative universe

Datum: 11.07.2013

Vložil: Lanevra

Titulek: black-lana.webnode.cz

Tož já to psala už v anketě, asi bych za přísně kánonické viděla jenom dopisování vynechaných scén, scén z jiného pohledu a nebo vložení úplně nových postav do stávajícího světa. Nemyslím tím vložení dokonalé vlastní postavy, ale vložení postav vlastních s vlastním příběhem, který se pouze odehrává v kulisách HP světa a zachovává jeho příběh.
Rok a Klíč byl zmíněn kvůli svému roszashu, protože tam veškeré odchylky vyzní víc a musí jich tam logicky víc, tím pádem se zdá AU.
Víš, myslím si že se změnou právě jedné jediné věci musí logicky přicházet sto dalších změn a to můžeme brát i do drastických důsledků. Otázkou ovšem pak je jestli autor ty následné změny má skutečně logicky navázané.
S tím že by se mělo vypočítávat co je tam AU... já to už zkoušela a proto vím, že všechno se prostě vypočítat nedá. Některé události se sami vyvrbí logicky úplně jinak aniž by to autor předem konkrétně zamýšlel. Jedná se samozřejmě spíš o detaily, ale prostě to nejde všechno vypočítat. Takže ano, třeba v úvodu napsat co je AU, ale jenom ty velké změny, jako že Sirius/Severus/Albus/kdolov žije nebo například že je Snape upír.
Ty mě teď budeš bít, já to vím... :-D ale; dá se opravdu povídka odehrávající se ve Star Trekovském Temném zrcadlovém vesmíru považovat za jakkoliv AU příběh když v kánovu (originálu) takoví svět skutečně existuje? Nicméně ano, je v tom jistá souvislost se snahou autora (v případě ST dokonce originálního autora) ukázat i jinou stránku zavedených postav, což by mohl být hnací motor některých opravdu extrémně převrácených povídek jako je Nezáměrně tvůj.
S tím že lidé sexualitu chápou moc vyhraněně se mohu jenom ztotožnit.


Zpět na diskuzi