-


Diskusní téma: Mpreg a čtenářky slashe

Datum: 19.06.2013

Vložil: xinef 11.3.2013

Titulek: Mužské těhotenství

Nevím, co je na mužském těhotenství tak zvláštního a odporného. :D
Mezi ženským a mužským tělem nejsou ty rozdíly až tak zásadní. Oba máme srdce, mozek, plíce, střeva i močových měchýř na těch samých místech. A pokud se dovnitř vejdou ženě ještě její pohlavní orgány, proč by se tam nevešly i muži? Místo by tam mít mohl, protože ty jeho pohlavní orgány jsou tak trochu „mimo tělo“, což by nám dalo určitý prostor.

Například děloha by se klidně dala do mužského těla implantovat. A když otěhotní, moc místa tam vevnitř není, takže pak už jenom roste bříško. Takže problém těhotenství odpadá, tohle by mohlo být pomalu reálné i v normálním světě. No ne? Když přijmeme, že se z ženy (transsexuála) stane chlap, proč by prostě nemohl být těhotný chlap? Oboje je totiž něco, na co má společnost určitě dosti vyhraněné názory a jedni to budou chápat a druzí ne. Udivuje mě, kolik lidí neví, co je to transsexualita. Já se setkala s názorem: když se jí líbí holka, proč chce být chlapem, nestačí být lesba? Takže si myslím, že dnešní společnost není vůbec tolerantní, i když se tak tváří.

U chlapa je horší problém otěhotnění. Dvě spermie vám prostě nedají zárodek. Ale proč by se nemohlo stát, že např. po požití lektvaru či magickém rituálu by se mužské spermie nezměnily ve vajíčka? Jestli je možné, aby u některých žab či jiných těchto živočichů došlo ke změně pohlaví, proč by toho nedokázali využít i kouzelníci?
Akorát mě napadá, že máme dva chromozomy. Muž má dvě X a žena jedno X a jedno Y. Muž svému potomku předává vždy X a žena buď X nebo Y a podle toho, co svému potomkovi dá, se narodí buď chlapeček (XX) anebo holčička (XY). Neměl by se v tomto případě vždy rodit chlapec, když oba rodiče mohou předat pouze chromozom X? To je jenom úvaha.
Zase jak by se ale střetly se spermiemi druhého muže, pokud nemá vaginu, kterou by se dostaly dovnitř? Toť otázka. Jeden způsob, jak dostat semeno dovnitř existuje a s ostatním by si mohla poradit magie. Kouzelník má nějaké magické jádro a i jeho spermie by mohly obsahovat magickou podstatu, ze které by vznikl jedinec a z této buňky by dostal část kouzelníkovy magie. Takže tyto „magické“ spermie by si díky své magii našly cestu skrz kouzelníkovo tělo. Projde skrz tlusté střevo např. do dělohy. :D Proč ne, když kouzelníci umí fakt spoustu triků.

Jinak vzhledem k absenci pochvy očekávám, že každé mužské těhotenství skončí císařským řezem. V reálu tímto způsobem rodí i spousta žen, takže otázka porodu je stejně snadno zodpovězená jako otázka, zda může chlap nosit dítě uvnitř svého těla.

I mužské tělo umí vyprodukovat ženské hormony, pouze je vyrábí v omezeném množství. Těhotenství by jenom spustilo vyšší produkci a všichni víme, jak hormony ovlivňují naše chování. Takže je možné, že by se muž začal chovat malinko jinak.
Ono je taky důležité, aby došlo k nějakému přeprogramování chlapa na mateřskou roli. Protože matka je pro dítě nejdůležitější osoba na světě. Bez ní dítě nepřežije, a proto je důležité, připoutat ji k sobě – poutem, hormony.

Proč jsou ženy empatičtější a citlivější? Jsou to matky! A její úlohou je starat se o potomka, musí se umět do něj vcítit, aby věděla, co její dítě potřebuje. Mají citlivější chuť a čich. Musí vědět, jestli jídlo, které dávají dítěti je zdravé, čerstvé a bezzávadné. Ženy jsou tedy naprogramovány k péči o dítě a jsou k tomu dobře vybaveny. Pokud by dítě mělo dva otce, jeden by se musel ujmout mateřské role. I když víme, že existují i opravdu vzorní, pečující otcové.

V životě jsem nepotkala příliš těhotných žen, ale opravdu si nemyslím, že by je těhotenství nějakým zásadním způsobem poznamenalo. Možná jsou o něco citlivější, ale jinak jsou pořád stejné. I Snape by byl pořád ten samý mizera, ale ke svému dítě by se choval úplně jinak, že ano. Proč tahat osobní život do toho profesionálního? Hodný k vlastnímu dítěti, ale tyran ke studentům. Že se to neslučuje?

A proč by nemohl otěhotnět „dominantnější“ partner? Žena přece otěhotní vždy a nikdo se neptá, jestli je ve vztahu dominantnější ona anebo její manžílek ňouma, kterého si omotá kolem prstu. :)

A ještě otázka genderových rolí. Proč je všechno tak pečlivě rozdělené? Třeba mě u Nevilla napadlo, že kytičky a práce na zahrádce by byla typicky ženská role. Ale já si toho chlapce dokážu představit jako pořádného chlapáka. Proč chlap nemůže dát najevo emoce? Copak si mohou beztrestně pobrečet jenom holky? Proč nemůže být chlap kadeřník, aniž by se mu posmívali, že je teplouš? Proč to všechno tak dělíme?

A proto si myslím, že označení matka a otec se neváže k pohlaví, ale spíše k roli. Otec je ten, co zplodil, daroval své sémě, a matka, ten, kdo dítě odnosil a porodil. Proč by sakra nemohl být chlap matka? Měl nebylo hloupé, když v mojí povídce oslovil synek Severuse „mami“. Protože on byl matka! Já se zato nestydím, ale já ho vnímala jako matku. To vůbec neznamenalo, že je „ženský“. Stejně jako pozice profesora. Profesor může být muž i žena, v angličtině ho osloví v obou případech stejně: Professor.

Omlouvám se za dlouhý komentář, ale chtěla jsem vyjádřit svůj názor a podělit se se svými úvahami na téma mužského těhotenství. Je to fakt zajímavé téma a bylo by fajn, kdyby se ozvalo víc autorů, aby dali svůj pohled. Určitě ho píšou i ženy, které s tím nemají zkušenosti, a ty mohou napáchat mnoho chyb, ale nemyslím, že jejich chyby odradí čtoucí maminky. Ono každé těhotenství je jiné, takže i to srovnání s vlastním těhotenstvím by bylo zavádějící.

Autorky, které ho píší, to taky nemyslí tak, že by chtěly své postavy nutně trápit (protože samy odmítají těhotenství). Mě představa vlastního těhotenství nepřijde odporná, i když to v nejbližší době opravdu neplánují. Dítě považuji jako dar, zázrak přírody, že ze dvou absolutně nicotných buněk vznikne něco takových rozměrů.

Hlavně nezapomeňme, že jde o zábavnou četbu určenou pro odreagování a uvolnění. Není to nic hloubavého, takže proč na chvíli nevypnout a popustit uzdu své fantazii.


Zpět na diskuzi