-


Diskusní téma: Mpreg a čtenářky slashe

Datum: 19.06.2013

Vložil: ranchan 8.3.2013

Titulek: Mpreg

Bohužel jsem anketu propásla, což je škoda, klidně bych se vyjádřila k pár otázkám.

Mpreg mi vůbec nevadí, je to zajímavé téma, díky kterému se může psát další velké množství povídek. Tyto povídky se nezabírají jenom mužským těhotenstvím (některé se zaměřují pouze tímto směrem, ale není jich tolik), je tam většinou dáno jako takový bombónek, doplnění příběhu. A o to v těch povídkách hlavně jde, o ten "příběh".

Čtete mpreg ?
Ano čtu Mpreg, někdy ho i záměrně vyhledávám.
V německém jazyce jsem jich pár přečetla, některé povedné, ale našli se i takové které byly na nic (to bylo zapříčeněno hlavně tím, že to samo o sobě bylo napsáno hrozně). V českém jazyce to podobně, ale musím uznat, že český povídkář nepíše takové slátaniny ;) (že nepíše povídku za každou cenu, aby vůbec něco napsal, ale zamyslí se, a s rozmyslem a nadšením napíše svou povídku). Nebudu to nějak rozvádět, doufám, že jste pochopili co jsem tím chtěla říct. Respektuji všechny co dokáží sepsat své myšlenky.

Taky mám někdy negativní postoj k Mpreg, ale to se odráží hlavně od toho jakou povídku čtu. Jestli mi sedne nebo ne, např. když je povídka hodně masochistní, krvavá nebo když je v ní prostě až moc násilí (někdy je více až příliž). Taky se mi moc nelíbí, když je ten, kdo je těhotný utlačovaný (nesmí mít svůj názor, musí poslouchat na slovo, nesmí prostě nic jen poslouchat). Moc zženštělý chlapy taky moc nemusím, mírně... to jde. Nálady v těhotenství ty jsou fajn, hlavně někdy i hodně zábavné.
Jen kvůli tomu, že nemám rád děti, tak to nečtu? No, já taky nikterak neoplívám láskou k dětem a o mužském těhotenství čtu a libí se mi.
„k pupku narostou i kozy, nebo ženské orgány“ No četla jsem asi jen jednu povídku, kdy "narostli" těhotnému prsa a nebylo to zlí. Ty jeho se trochu zvětšili, protože produkoval mléko (to se ženským děje taky) na tom nevidím nic zvláštního, vždyť i někteří chlapy nosí podprsenku, protože mají moc velká prsa ;D. No a když můžou mít chlapy rakovinu prsou, proč by nemohli produkovat i mlíko? Mají třeba o jeden ženskej chromozon víc, co mi víme?(píšu to dobře? snad jo)
Jo a jinak, v povídkách které jsem četla se tehotný muž proměnil v ženu, buť lektvarem, magií (tou jde přece všechno) nebo ten dotyčný byl jiná bytost než člověk, u těch nemůže vědět jak jejich tělo funguje.

Moji první reakci si už moc nepamatuju, je to už dost dlouho cojsem četla svou první Mpreg. Zaujalo mě to, protože hned od začátku co jsem začala číst FF's se mi líbyly pobídky dva muži spolu a dopřát jim radost z potomka hned následovalo. (je to jako u chlapů, ty jsou úplně vedle z toho, když jsou dvě ženy spolu).

Ten obrázek těhotného Snapa, musím se přiznat, moc nelíbil. Asi to bylo tím stylem kresby. Viděla jsem totiž několi kleslených obrázkou kde je nějaký chlap těhotný byly o moc hezči. Tetnto konkrétní obrázek není prostě můj styl.

U Harryho Pottera je převážně jako těhotný uváděn Harry. Je to logické, je menší, většinou mlatší vůči partnerovy, tak se to rovnou vybízí. Ale když je někdy napsána povídka o těhotném Snapovi, tak to má většinou grády. Já jsem vždycky zvědavá jak bude popsám jako "mamka". To není podle mého názoru jen tak jednoduché, protože aby se zachoval takový ten Snapovský styl se všemi nástrahami těhotenství... jooo... obdivují ty kteří to zvládnou na jedničku. U Snapa se mi právě líbí ten jeho sarkastický humor.
Zase zpět. Pár lidí se zmiňovalo, že povídky s těhotnými muži jsou přeslazené. Ano, u nějakých povídek mají klidně pravdu, ale naplatí to vždy. Já osobně si myslím, že pokud je napínavý a zajímavý příběh, tak ať si mezi partnery trochu toho cukrování je. (Ale pokud je povídka jen cukr, cukr, taky to omrzí).

Tak.... asi jsem se někde opakovala, snad to nevadí. Napsala bych toho možná o něco víc, ale už mě nic nenapadá... jsem vyšťavená. Doufám, že bylo pochopeno co jsem chtěla zdělit.. někde to bude asi těžké... radši si to po sobě snad ani nebudu číst, jen bych se zhrozila co to píšu za kr*****.

Jo... nemám ráda diskriminaci v partnerství. Pokud jde o magické bytosti, tak to v určité míře chápu a toleruji, ale né vždy. Již zmíněný ufňukaný Harry... toho taky moc nemusím, jen brečí a brečí.. skoro jako by byl nesvéprávný (což je zapříčeněno i jinými vlivy jeho okolí). To je podle mne přehnané.

Schluss, konec, ende... musím přestat...

Ahoj a hodně nového čtení. :D


Zpět na diskuzi