-


Diskusní téma: Dotazník o alternativním univerzu

Datum: 22.08.2013

Vložil: belldandy

Titulek: Re: black-lana.webnode.cz

Já jsem použitím té věty: "Pro aktivní autory fanfition je asi typická tato motivace: "Především proto, že nejsem schopná vymyslet svůj vlastní svět - je daleko jednodušší na něco navázat, něčeho se chytit a jen dále rozvíjet již vzniklé postavy/světy/nápady apod. ..." sledovala určitou myšlenku a možná jsem se nechala trochu svést k tomu, bych tvrdila něco, co už tvrdit nechci. :(

Tu pasáž jsem maličko přepsala a doufám, že nyní vyznívá trochu jinak a zároveň pořád sleduje tu původní inkriminovanou myšlenku. :)

"Když už, ze svého úhlu pohledu, toleruji nějakou odchylku neoznačím takové dílo za AU." To já zas něco ztoleruji a za AU to klidně označím. Problém vidím v tom (co si tu pořád opakujeme), že při opravdu poctivém je AU víceméně celá fanfiction. A to označení tudíž vlastně nic neznamená.

"Otázka změny sexuální oriantace jakožto OOC v charakteru postavy je hodně vázána na to, jak lidé vidí sexualitu všeobecně. Myslím si, že pro srovnání by mělo k tomu být něco jako "Vnímáte v reálném životě sexuální orientaci člověka jako vždy pevně stanovenou a jasně definovatelnou?"

To je samozřejmě zajímavý typ, který by se hodil prozkoumat v nějaké další anketě. Třeba se toho někdo ujme. :)



"Takovou dobu jsem neměla co číst, i ti posílala návrhy na něco jednoduššího než vyhodnocení ankety, a ty ji zveřejníš zrovna v den, kdy mám výjimečně v reálném i nereálném světě hromadu práce."

Já to zas chtěla mít z krku dřív než jsem odjela na dovolenou. Pak už bych to asi vážně neudělala. Za chvíli máme sraz a tomu studu, že jsem to ani do srazu nestihla, jsem se chtěla vyhnout. :)


Zpět na diskuzi