-


Diskusní téma: Dotazník o alternativním univerzu

Datum: 21.08.2013

Vložil: belldandy

Titulek: Re: :-)

Vlastně je pro mě velice lichotivé, že jsi si takový článek přečetla, poněvadž mám dojem, že ti takové teoretické rozebírání věcí připadá trochu potrhlé. :) Aniž tě chci přemlouvat, ať ještě něco takového čteš, doufám, že z mého vlastního článku o AU je patrné, že tvůj názor o vztahu FF a kánonu do značné míry sdílím.

Nemyslím si , že by kdy nějaký člověk mohl vysvětlováním důvodů, proč něco napsal, přinutit druhého člověka, aby se mu víc líbilo, co napsal. Nicméně mám vnitřní puzení své důvody vysvětlit.

1. Přímý podnět – Anketa vznikla kvůli mému článku a článek vznikl na Lanevřino přání. Ona dokáže být velmi vytrvalá v opakování svých přání a také v tu a tam prohozeném připomínání, zkrátka mám dojem, že si dokáže prosadit svou. :)

2. „Smysl tohoto textu“ - Myslím, že Lanevra si ten článek přála z trochu podobných důvodů, na jaké jsem já myslela, když jsem ten svůj článek o AU psala. Jak jsem už řekla, já s tvým názorem na FF víceméně souhlasím, nicméně se mi na základě osobních zkušeností zdá, že jsou i lidé, kteří celý problém vnímají jinak. Pro mě je anketa do značné míry způsob, jak získat něco empirického, na co můžu ukázat a říct, podívejte, takto to vnímá většina čtenářů (nejen já).

3. Obecné důvody – I když racionálně dokáži pochopit to, že lidem může lézt na nervy někdo jako já, kdo se ve věcech tak absorudně vrtá a dumá o „životě chrousta“, je si nutno přiznat, že já mám zkrátka takové sklony. Mě to zkrátka baví. Nejsem asi schopná litovat opravdově toho, že to dělám. Spíš lituji toho, že si možná nekladu ty správné a zajímavé otázky (a úplně ideálně na ně také nacházet ty správné odpovědi).

Děkuji za tvůj komentář. Děkuji, že jsi mi dal vědět, že si tento text četla.


Zpět na diskuzi