-


Diskusní téma: Dotazník o alternativním univerzu

Datum: 19.08.2013

Vložil: Lanevra

Titulek: black-lana.webnode.cz

Pro aktivní autory fanfition je asi typická tato motivace: "Především proto, že nejsem schopná vymyslet svůj vlastní svět - je daleko jednodušší na něco navázat, něčeho se chytit a jen dále rozvíjet již vzniklé postavy/světy/nápady apod. ...". Fanfiction tedy amatérským pisatelům usnadňuje práci. - Víš že tím zpochybňuješ jakoukoliv snahu pozvednout ff na cokoliv víc, než plagiátorství a vykrádání cizích nápadů? :-) (A taky tam máš překlep. :-D)

To že je podle lidí AU takoví příběh, kde třeba Sirius nezemřel, mně docela překvapil. Nejen proto, že je tím veškerá, ale opravdu veškerá (dobře, 99%) ff odsouzena k osudu AU příběhů, ale hlavně proto, že se to s následným dovysvětlováním o toleranci odchylek moc nepřekrývá. Když už, ze svého úhlu pohledu, toleruji nějakou odchylku neoznačím takové dílo za AU.
(A ve Veritas není potomkem Artuše/Merlina/Nebelvíra nikdo ze zainteresovaných osob, zvláště pak ne mrtví Sirius. :-D)

"...Někteří čtenáři si i při malé nabídce stejně pečlivě vybírají co čtou..." - Fascinující, že by si autoři nakonec ty hlavičky a úvody nepsali jenom pro sebe? (Ano, jsem tu trošku ironizující, ale v dobrém) :-D

Otázka změny sexuální oriantace jakožto OOC v charakteru postavy je hodně vázána na to, jak lidé vidí sexualitu všeobecně. Myslím si, že pro srovnání by mělo k tomu být něco jako "Vnímáte v reálném životě sexuální orientaci člověka jako vždy pevně stanovenou a jasně definovatelnou?"

Na závěr řeknu, že v konečném důsledku jako čtenář si vždycky řeknu, že bez ohledu na obsah díla do čehož pojem AU zahrnuji (rozuměno, když je to psané jako od pětiletého dítěte je to něco jiného než obsah), je ff hlavně zábava a tak by to mělo zůstat. To jestli mě pobaví nebo ne je věc už celkem jiná.

Jestli jsou tam nějaké blbosti v tém příspěvku, tak jsem to četla ráno po probuzení a večer po úmorném vkládání kapitoly. Sorry. :-D
PS: Takovou dobu jsem neměla co číst, i ti posílala návrhy na něco jednodušího než vyhodnocení ankety, a ty ji zveřejníš zrovna v den, kdy mám vyjímečně v reálném i nereálném světě hromadu práce. :-D


Zpět na diskuzi