-


Diskusní téma: Princ a princ

Datum: 04.06.2013

Vložil: belldandy

Titulek: Omluva Pro Lanevru

Omlouvám se nepochopení slov a jejich vytržení z kontextu. Vždycky jsem věděla, že citovat cizí názory je velmi ošemetné a je jasné, že při tom člověk snadno uklouzne. A tentokrát jsem zkrátka uklouzla. Doufám, že tato jsou ty opravdové Lanevřiny názory:

"Netvrdím, že se o homosexualitě nesmí mluvit, jen říkám že přehnané mluvení o ní má přesně opačný efekt a nelze vnucovat veřejnosti nějaký názor násilím. Nelze se domnívat, že dnes začneme intenzivně protestovat, hlasitě všude křičet a už zítra budeme mít všechno, co chceme. Společnost se vyvíjí postupně, musí se začít osvětou u mladých lidí a dětí, ale osvětou nenásilnou a takovou, která nevyvolá křik ze všech stran.

Já zastávám názor že například sexuální výchova by se měla zavést už na prvním stupni a to včetně debat o sexuálních diverzitách, aby dítě, v okamžiku kdy třeba pocítí vzrušení při pohledu na násilí nebo se zamiluje do svého kamaráda stejného pohlaví, pochopilo, že není zvrácené a jediné na světě, že existují lidé, kteří to vnímají úplně stejně. "


Zpět na diskuzi