-


Diskusní téma: Princ a princ

Datum: 04.06.2013

Vložil: Adelaine

Titulek: -

Jéé, někdo, koho znám, je taky fanouškem Čokovoko!!! Ehm, pardon.
Tohle je těžký. Knížku si rozhodně plánuju někdy časem přečíst a jsem ráda, že něco takového vyšlo, ale popravdě mi asi trochu vadí ten humbuk kolem toho. Nedávno jsem slyšela názor: "Ten Moravec je tak schopný, jen kdyby byl normální." Já bych prostě strašně ráda, aby se neřešilo, jestli je homosexualita normální nebo ne, chtěla bych, aby byla přijímána jako obyčejná věc, aby se vůbec neřešila, k čemuž samozřejmě podobné knihy patří, jenže na druhou stranu k tomu nepatří ten vyrvál, který je kolem toho a myslím, že tomu spíš škodí.
Problémem je, že ještě donedávna byla i ve světové zdravotnické organizaci vedena homosexualita jako nemoc a holt spousta prarodičů (a rodičů) v tom vyrůstala a vesele to předává dál. Nicméně s lidma, kteří se nejhlasitěji ozývají proti, se nedá diskutovat, protože nechtějí chápat. Asi to prostě chce čas a nenápadně propašovávat další a další prvky do naší kultury. Ale nedávno se mi do ruky dostala francouzská příručka ze 60. let o tom, jak se má dívka chovat v manželství. A za tu dobu jsme ušli dlouhou cestu, tak věřím, že je to jen otázkou času:)
Ehm, to jsem trochu odbočila. Takže stručně: ano, jsem ráda, že pohádka vychází a jako podporu si ji koupím (možná, pokud bude stát aspoň trochu za to), jen si myslím, že na rozsáhlou reklamu podobné knihy společnost zdaleka není připravená a že přílišné propagování spíš uškodí...


Zpět na diskuzi