-


Diskusní téma: Několik způsobů, jak říct "Miluji tě"

Datum: 22.05.2013

Vložil: Lanevra

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: black-lana.webnode.cz

Mě celkem není... :-D Trávím tedy čas tyranizováním své mysli čtením povídek jako "Nezáměrně tvůj" to je pravda, ale spíš se to na mých povídkách podepisuje ještě větší nesnášenlivostí k takovým věcem, jako je vyznání lásky.
+tleská+ Tak to se povedlo. Ono totiž, kdo by nemiloval Zlatoslava, že ano. On je tak krásný a dokonalí, až i sám přes sebou se musí za sebe stydět. :-D Hele, on to nakonec musí být docela divnej život milovat se. :-D
Já ti ho klidně dám; belldandy, Adelaine, TruTru, Neferet, Cairo... to už jsou čtyři lidi (s tebou pět),co Klíč milují a já je mám ve svém okolí. Na druhou stranu já neznám nikoho, kdo by ho neměl rád, až třeba na Styx, ale ta prostě jenom snarry nečte. Nikdy a za žádných okolností, ona Severuse páruje jen s Luciusem, Siriusem, Regulusem, Remusem a Dracem. Jakoukoliv jinou alternativu není ani ochotná zkusit.
Nicméně; četla jsem dohromady pět kapitol různě rozesetých po povídce. Přes první kapitolu vůbec jsem se nikdy neprožvýkala, ani i když jsem to četla v době kdy to začala vydávat. A zbylé kapitoly mi nepřišli tak naprosto úžasné jak je to popisováno a prostě mi to do noty nekáplo. Zase napsané je to hezky, to nepopírám.
Jistě, tak autoři Severuse ve velké spoustě případů interpretují. Je to velký Zmijozel a Smrtijed, to je nutné v povídce opakovaně zdůraznit, jenže to přeci neznamená, že zneužívá lidi kolem sebe a někdy se dopustil vraždy. Budu ironická (já si neumím pomoct :-D); každý ví, že Smrtijedi přece malují s Voldemortem transparenty, vyšívají agitační nápisy na trička a na Příčné rozdávají letáčky a odznáčky. :-D Nějaký důvod Klobouk musel mít, když ho zařadil do Zmijozelu a ne do Havraspáru a myslím že jeho hezký obličej a vlídná duše to asi nebyla. :-D Netvrdím samozřejmě že lidé přiřazení do zmijozelu jsou výhradně sadističtí blázni schopní pro své cíle zabíjet - ostatně jsem bez rozpak zařadila Remusovi matku do Zmijozelu a to jí mám jako vlastní postavu ráda - ale jsou to lidé, kteří jsou schopní porušit morální pravidla pro vlastní prospěch a do jaké míry toho jsou schopní už je jejich osobní věc. To že je člověk Smrtijed mi už značí, že je schopný (nebo nutně potřebný pro Voldemorta, že ano Červíčku) a proto třeba i ochotný nechovat se vždy podle morálních pravidel.
Protože dělají. Remus třeba roztrhal Bellatrix a nějak zvlášť se to na jeho duševním zdraví nepodepsalo. :-D
Tady se vracíme k otázce, kdo by mu to jak řekl a jestli za bláznivé považujeme třeba, když mu to Potter vykřičí do obličeje v záchvatu zlosti.
Možná je to už deformace povídkami nebo přesetí přes mé vlastní já. Já Severuse nechápu jako člověka zničeného životem, ale prostě jako depresivního introverta (tady není nutné aby celý život strávili sebelítostí a řezáním si do žil, to je dezinterpretace jak klinické deprese tak i "temného" pohledu na svět) s natolik vysokým intelektem, že většina lidí proti němu má mentalitu retardovaného člověka a proto ho iritují už jsou svou existencí. Na lidech jako množině mu nezáleží, sociální vazby nejen že neumí tvořit ani o ně nestojí a je jen pár privilegovaných na kterých mu nějakým způsobem záleží. K takovému člověku mi sarkasmus a ironie patří, nehledě na "Ale, ale - sláva zřejmě není všechno." Jestli tohle dokázal říct s vážnou tváří bez sarkasmu v hlase, tak ho upřímně obdivuji, protože to musel být výkon. :-D A filmové: "Naopak, někteří z vás možná přijeli do Bradavic vybaveni tak úžasnými schopnostmi, že jsou přesvědčeni, že nemusejí vůbec dávat pozor! Pan Potter - naše nová celebrita!" to rozvádí do ještě silnějšího sarkasmu, to už se prostě smrtelně vážně říct nedá a když to někdo udělá je to plané plácání hubou.


Zpět na diskuzi