-


Diskusní téma: Poškození pod kontrolou

Datum: 16.05.2013

Vložil: Lanevra

Titulek: Re: Re: Hledisko popularity

Neřekla jsem že povídku bez šťastného konce odsoudí jako špatnou, ale myslím si že si ten šťastný konec víc přejí. Ono to záleží nejspíš celkově na naladění osobnosti. Extrovertní jedinci mívají pozitivní nebo neutrální náhled na svět, zatím co introvertní spíše neutrální nebo negativní.
Odskok: Duševní naladění člověka prokazatelně ovlivňuje jeho vnímání barev. Každý předmět zobrazený na počítači mé číslo odstínu barvy. Lidé trpící depresemi na stupnici barev ukázali odstín o mnoho tmavší než jaký měl předmět v reálu. Naopak lidé maničtí ukázali na o mnoho odstínu zářivější barvu než jakou předmět měl. Takže když člověk s klinickou depresí prohlásí, že je svět černý a pochmurný, tak ho tak skutečně vidí.
Ale to víš že dám. :-D Ne co se týče celého konceptu povídek, ale v některých detailech ano. Třeba Severusovi knoflíčky. Vím že existuje skupina čtenářů co miluje popisování toho, kolik má Snape knoflíčků, tak proč jim tam ten motiv nedat. Mohla bych klidně napsat "Sundal mu košili" a tím to hasne, ale vím že spoustu čtenářů potěší když napíšu "Rozepnul mu snad stovku malých knoflíčků a pak mu stáhl košili z ramen". Ta půl věta navíc mi ruce neutrhne.
A taky už jsem se samozřejmě poučila zveřejnění čeho se ze zásady vyhýbat.


Zpět na diskuzi