-


Diskusní téma: Poškození pod kontrolou

Datum: 15.05.2013

Vložil: Lanevra

Titulek: Re: ...

A) Ale já netvrdím že to není pochopitelné nebo přirozené si dílo rozerbrat, interpretovat, hledat v něm psychologii. Naopak, jak jsem psala je to základ fanfiction že je dílo rozebíráno. Jen říkám, že když si čtenář přečte povídku s podrobným popisem mučení bez toho, aby v ni byla psychologie (snape uvažuje proč Pottera muší, Potter uvažuje proč je mučen a spol), tak předtím než tuto povídku odsoudí by si měl zamyslet, jestli náhodu nebyla sepsána čistě jen za účelem detailního zobrazení mučení. Aneb, někdy je účel díla tak zřejmí, až ho lidé odmítají. Pro stromy nevidí les.
B) Právě jsi řekla že jsem špatná autorka, protože základní popud ke všem mým povídkám je právě "Tohle bych si chtěla napsat" případně "Tohle bych si chtěla přečíst". Nikdy nezasedám ke klávesnici a nepíšu první slova s úmyslem cokoliv zdělit případnému čtenáři a od toho je taky odvozen fakt, že mám v počítači ohromné množství scén zcela vytržených z kontextu jakéhokoliv příběhu a které nikdy nespatří oko žádného čtenáře, protože by mu nedávali smysl.
Pravda, když už se rozhodnu že by to co píšu jednou mohlo spatřit světlo světe, pak se mi do toho úmyslně i neúmyslně vkrádají i hlubší motivy, touha snad i něco zdělit publiku včetně motivu šokovat, ale nejzákladnější popudem k spaní tento motiv není.
C) K tomu znám jednu citaci, až si vzpomenu kdo to řekl nebo si to zjistí, tak ji vložím.


Zpět na diskuzi