-


Diskusní téma: Poškození pod kontrolou

Datum: 09.05.2013

Vložil: belldandy

Titulek: Re: -

No, myslím že kvůli tomhle "šoking" efektu se šokující věci (v jakémkoli oboru) dělají. Diskuze o tom, zda to není laciný způsob, jak dosáhnout efektu vždy budou. Za sebe musím říct, že je prostě účinný. Moje kamarádka mi, kdysi tvrdila, že filmy postavené na násilí odmítá, protože se prostě se dobrala k tomu, že pokud ten příběh potřebuje tohle, tak není sám o sobě dobrý (?) - spíš - je top zkrátka špatně. (Doufám, že jsem ji přespříliš nedezintrpretovala.)
No, já se bez mučení přiznám k tomu, že mi tyhle věci naopak připadají zajímavé, dokonce s časem čímdál víc. asi, jak cítění okorává, tak potřeba silných zážítků prostě roste.
Ono pro mě se to snáze vysvětluje na vtnarném umění. Jedna z výstav, která mi zůstala výrazně v paměti, obsahovala všude množství malých plyšových hraček napícháných na oštěpy. Ten obraz nevinnosti a násilí (obojí vlastně jen symbolicky přítomné) byl velmi silný.
Ve své podstatě - tohle je vymyšlený příběh a proto i zde je násilí jen symbolické- ale obrazy .. jsou velmi silné.


Zpět na diskuzi