-


Diskusní téma: Některé oblíbené fánon-motivy

Datum: 25.04.2013

Vložil: Adelaine

Titulek: Re: Re: Re: -

Já taky souhlasím s tím, že ta odměna byla přiměřená, ale způsob byl na zabití. Zvlášť vzhledem k tomu, jak dal tolik bodů, aby to vyhráli jen těsně a hledal i tomu Nevillovi. Tohle je dle mě přesně moment psaný čistě jen pro čtenáře. Já to v jedenácti taky žrala, zpětně jsem na něj trochu naštvaná, protože on nejen odměnil Harryho a spol, ale potrestal Zmijozel.
Tady zase nastává otázka, jak je to v jejich světě vlastně nastavené. Brumbál očividně byl považován za jednu z nejvyšších autorit, měla jsem dojem, že škola je do značné míry samostatná a třeba já to vždycky brala tak (možná jen chtěla brát), že učitelé, samozřejmě až na učitele OPČM, jsou špička ve svém oboru, na rozdíl od školství tady... A vzhledem k tomu, že stačilo Brumbálovo slovo a SNape byl zproštěn viny, že ne každý si myslí, že ho Snape šikanuje (a vesměs jen slovně) a někteří ho mají dokonce rádi (a vlivní lidé ho mají rádi), proč by na případné stížnosti někdo dal? Je známo, že na každého se stěžuje, nikdo nevyhovuje všem a s tímhle se počítá.
Navíc je asi trochu bezpředmětné se dohadovat coby kdyby, protože já nevěřím, že kdyby byl legitimním ředitelem v Bradavicích někdo, kdo by byl proti Harrymu, že by ho tam Brumbál ve škole nechal, nebo by tam Harry sám zůstával. Můj dojem. Škola přece není povinná.


Zpět na diskuzi