-


Diskusní téma: Mizerná kvalita fanfiction

Datum: 22.03.2013

Vložil: Adelaine

Titulek: -

bell, co se stalo? Narážíš poslední dobou jen na články, které jsou proti ff? Nebo ti nedá spát těch pár, co jsi našla?
Jak ses mě tehdy ptala ohledně té fantasy, tak jsem nad tím přemýšlela a došla jsem k závěru, že opravdu mám při čtení ff obdobný pocit, jako jsem měla s fantasy. U fantasy mě přitahovalo to, že jsou tam čarodějové, skřítci,...; u FF, že je tam Snape, Harry,...; a stejně jako u fantasy i tady musím déle vybírat, než mi něco padne do oka, ale pak to stojí za to, mám z toho povznesený pocit, dobrou náladu. Ve většině případů to má do světové literatury zatraceně hodně daleko, ale na druhou stranu mi to udělá radost a pozvedne náladu, donutí se zamyslet, a od čeho jiného by tu literatura měla být.
Fanfiction je živel, to zcela nepochybně, a je na ní skvělé ale to, že se může pouštět (a občas pouští) do vod, které jsou pro ostatní literaturu vydávanou knižně tabu, neboť by se to nemuselo líbit, je to moc odvážné, moc kruté, moc popisné, moc jiné... svět na to není připraven, neprodalo by se to. Fanfiction žádná kritéria peněz nemá, a proto svým způsobem může jako jedna z mála vznikat naprosto volně.


Zpět na diskuzi