-


Diskusní téma: Alice O´Really: "... považuji Klíč za společné dílo nás všech ... "

Datum: 17.01.2013

Vložil: belldandy

Titulek: Re: black-lana.webnode.cz

Je dost , většinou rozsáhlejších snarry, kde přijde chvíle, kdy si to postava pořeší, většinou Harry protože jako ten mladši si to právě on většinou ještě neujasnil.( Viz. třeba i Cambiare, i DI na to má kousek jedné kapitoly, i v Kameni manželství si Harry není jistý, co si myslet :) ) Určitě to existuje i v jiných párech, ale tam nemám přehled. :)
Občas to tam působí docel amechanicky, viz. zorvna v DI to možná bylo i docela zbytečné. :) Principiálně mi to ale nevadí. Přijde mi logické, že si takové věci musí hrdina vyjasnit.
Jestli řešíš? Neřešíš. :)
Aspoň si žádnou takovu nepamatuji. Nejblíž tomu je u tebe (z toho, co jsem četla) ta sharlockovská povídce, jak Watson odhalí Sharlocka. Tak ten jeho údiv, je takové malé "řešení" těchto věcí.
No tak teď si vzpomínám, že třeba v Nedostupnosti přátelství si Harry tak musel ujasnit, jak to v tom kouzelnickém světě chodí a zeptal se sám sebe, jestli Cedrik jo nebo Cedrik ne?
V Klíši, aby jsi to pochopila, není ani nic takového? Prostě ani autorka, postavy, nikdo nic takového nenadhodí ...
No jo.. Anita ... třeba jednou ... když čtu fanfiction, jak mám ještě číst něco jiného? :)
Fanatismus ponechávám raději stranou .. je to vážně jiná otázka. Ale odmítám ho vnímat jako něco jednozančně spojeného s vírou či církví. Nebo jinak: Nemyslím, že odstraněním náboženství by byl odstraněn i fanatismus. A navíc, kdo posoudí, kdo je fanatik. Fanatici jsou vždycky ti druzí, co si myslí něco jiného než já. :)


Zpět na diskuzi