-


Diskusní téma: Alice O´Really: "... považuji Klíč za společné dílo nás všech ... "

Datum: 17.01.2013

Vložil: Lanevra

Titulek: black-lana.webnode.cz

Koncept víra z emocionálního hlediska je pro mě dost neznámí, ať už se jedná o víru v Bohy, bohy, v člověka či vyšší mimozemskou existenci. Prostě víra v cokoliv. Chápu to spíš racionálně. Pokud tedy racionálně uznám že Bůh existuje a je skutečně všemilující, všemilosrdný a naprosto dokonalí, pak si myslím že láska v jakékoliv podobě (mezi mužem a ženou, dvěma muži/ženami. Mezi různými rasami) je to, co si pro náš svět přeje.
Nedávno jsem četla jednu diskuzi kde jedna paní tvrdila že je ortodoxní katolička, prohlašovala že nevěřící lidé by měli mít zakázáno chodit do kostele a že jiná náboženství jako muslimské by měla být ve jménu Boha zničena. Milosrdný a milující Bůh když tohle vidí, tak se za takové své děti musí jako jejich otec nespíš stydět. Také kdo by chtěl aby byla v jeho jménu páchána masová vražda. To už je zase úplně jiné téma.
Jinak Anita je rozhodně skvělé serie knih zejména co se týče té mé oblíbené extrémní reálnost. Věci tam nejsou skryty za kulantními věcmi a nestává se tam že se objeví zatmívačka. Z umírajících tečou výkaly, z mrtvých odpadávají kusy masa, sociopaté jsou skutečně sociopaty a nehledají vnitřní klid od svých nočních můr, dobří lidé umírají, zlí lidé zůstávají naživu... Prostě svět takoví, jaký je, bez příkras a láska tam fakt nevítězí, nanejvýš tak dojde remízy. Jen mi na těch knihách prosta začala vadit postupující dokonalost hlavní hrdiny.
S tím řešením jestli je můj idol taky homosexuál... vážně se to tak moc v povídkách řeší? Já mám spíš dojem že jsou povídky psané spíš tak, že to vůbec nikdo neřeší. Prostě spolu postavy spí, jelikož to tak autor chce, a jestli jsou homosexuální nebo ne definuje to, že jsou to dva chlapi a skočili spolu do postele. Tady by mě třeba docela zajímalo, jestli to nějak aplikuji do svých povídek. Nemám ten správný náhled, abych mohla říct jestli to řeším, neřeším bo jen přijímám že homosexuálové jsou. Takže jak, belldandy, řeším nebo neřeším? To mi nikdy v komentářích nenapíšeš. :-D
Naprosto také souhlasím s tím ohledně věku postav či postavení žák/profesor. V reálném světě se prostě děje že si starší muž najde mladou partnerku/partnera nebo že si učitel něco začne se žačkou/žákem. Já proto nevidím důvod, proč o tom nepsat, když to tak je. Jako u té Anity, ty výkaly z umírajících prostě tečou, to že o tom nenapíšeme ten fakt nijak nezmění. Ale to už je něco, o čem jsem psala snad stokrát, že ano.


Zpět na diskuzi